Americký golfista Koepka potřetí v kariéře vyhrál PGA Championship

Americký golfista Brooks Koepka potřetí v kariéře vyhrál PGA Championship v Rochesteru. Bývalý první hráč světa si celkově připsal pátý triumf na turnajích kategorie major. Třiatřicetiletý Koepka zvítězil díky výkonu 271 ran a Viktora Hovlanda z Norska s Američanem Scottiem Schefflerem porazil o dva údery. Spravil si tak chuť po dubnovém Masters, kde vedl o dvě rány, ale nakonec skončil druhý.

Americký golfista Brooks Koepka s trofejí pro vítěze PGA Championship v Rochesteru.

Na PGA Championship Koepka navázal na triumfy z let 2018 a 2019 a minimálně třikrát na turnaji dokázal zvítězit jako šestý hráč. Před ním se to povedlo Jacku Nicklausovi a Walteru Hagenovi (oba 5 triumfů), Tigeru Woodsovi (4) a Genu Sarazenovi (3) se Samem Sneadem (3).

Ve středu pozornosti byl také zaměstnanec místního klubu Michael Block, který v závěrečném kole zahrál 15. jamku na jeden úder a obsadil dělené 15. místo. "Ani se mi tomu nechce věřit. Je to jako sen a neskutečně si to užívám. Lepší už to být nemůže,"přidal Block, který si za lekci účtuje 125 dolarů. Díky životnímu výkonu na PGA Championship si přišel na 290 tisíc dolarů (asi 6,4 milionu korun).

PGA Championship, golfový turnaj kategorie major v Rochesteru v USA (par 70, dotace 2 700 000 dolarů):
1. Koepka (USA) 271 (72+66+66+67)
2. Hovland (Nor.) 273 (68+67+70+68) a Scheffler (USA) 273 (67+68+73+65)
4. Davis (Austr.) 277 (71+70+71+65), DeChambeau 277 (66+71+70+70) a Kitayama (oba USA) 277 (70+71+71+65)
7. McIlroy (Sev. Ir.) 278 (71+69+69+69) a Straka (Rak.) 278 (69+71+73+65).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.