Burns porazil v play off světovou jedničku a získal titul ve Fort Worth

Americký golfista Sam Burns vyhrál turnaje série PGA ve Fort Worth. O vítězství v neděli rozhodl na první jamce dodatečného rozstřelu s krajanem a světovou jedničkou Scottiem Schefflerem.

Sam Burns při turnaji Charles Schwab Challenge ve Fort Worthu.

Pětadvacetiletý Burns si připsal celkově čtvrtý úspěch v kariéře, přestože do posledního kola vstupoval se ztrátou sedmi ran na první místo. Výhrou se nakonec postaral o největší comeback turnaje od roku 1994.

A vítězství bylo o to sladší, že porazil svého nejlepšího kamaráda Schefflera. "Aspoň budeme mít co vyprávět a naštěstí jsem tentokrát měl nad ním navrch. Snad jsme v podobné situaci nebyli naposledy," citovala Burnse agentura AP.

Sam Burns obléká po vítězství na turnaji Charles Schwab Challengesako Colonial Country Clubu.

Spilková skončila v Howey-In-The Hills na dělené 56. příčce

Golfistka Klára Spilková obsadila na turnaji nižší americké série Epson Tour v Howey-In-The Hills dělené 56. místo. Druhá Češka Karolína Vlčková na Floridě neprošla cutem.

Sedmadvacetileté Spilkové patřilo po dvou kolech 31. místo, ale po nevydařeném závěrečném dějství klesla s výkonem 223 ran na konečnou 56. příčku. Vyhrála Američanka Gina Kimová s 208 ranami.

Turnaj Charles Schwab Challenge série PGA Tour ve Fort Worth (par 70, dotace 8,4 milonů dolarů)