Golfista Lieser skončil na Tenerife na děleném 71. místě

Golfista Ondřej Lieser skončil s třemi ranami pod par na děleném 71. místě na turnaji European Tour na Tenerife. I díky esu ve finálovém kole udržel vedení Jihoafričan Garrick Higgo a během tří týdnů vyhrál na nejvyšším evropském okruhu podruhé.

Český golfista Ondřej Lieser.

Lieser obešel nedělní osmnáctku turnaje Canary Islands Championship v paru. Český profesionál v závěrečném kole zapsal čtyři birdie a stejný počet bogey.

Jednadvacetiletý Higgo trefil hole in one (eso) na tříparové sedmičce. Po čtyřech kolech měl skóre -27 a zvítězil suverénně o šest ran před Australanem Maverickem Antcliffem. Higgo na Tenerife navázal na titul z Gran Canaria Open v Maspalomas a na European Tour se radoval potřetí.

Na nižší Challenge Tour se nepodařilo Stanislavu Matušovi zaútočit na premiérové vítězství. Do finálového kola v jihoafrickém městě George vstupoval na děleném třetím místě, ale v neděli zahrál čtyři rány nad par a s celkovým skóre -9 klesl na dělené dvacáté místo.

Golfový turnaj Canary Islands Championship série European Tour na Tenerife (par 71, dotace 1,5 mil. eur):