Golfista Lieser vybojoval na turnaji Dutch Open letos nejlepší 19. místo

Golfista Ondřej Lieser obsadil na turnaji Dutch Open 19. místo a vylepšil si letošní maximum na European Tour. Nejlepší český výsledek na okruhu ale nepokořil, tím zůstává dvanácté místo Filipa Mrůzka ze srpnového Czech Masters na Albatrossu, jímž překonal loňskou Lieserovu třináctou pozici z Ramsau.

Český golfista Ondřej Lieser.

Třicetiletý pražský rodák ve finálových kolech nenavázal na výborné výkony z úvodních dvou kol, po nichž figuroval v elitní desítce, a klesl o další čtyři příčky. Dnes skóroval pouze jednou na 12. jamce a závěrečné kolo na hřišti s parem 72 tak odehrál s bilancí -1. Celkem Lieser, jenž byl letos nejlépe třicátý v březnu v Keni, zapsal 278 úderů.

Titul získal Švéd Kristoffer Broberg, který uhájil druhé vítězství kariéry navzdory nejhoršímu výkonu na turnaji. Po rekordním třetím kole, které zvládl na 61 ran, dnes finálové kolo obešel v paru a celkem zapsal 265 ran. Na druhé místo posunul Němec Matthias Schmid, třetí skončil Španěl Alejandro Caňizares.

Golfový turnaj Dutch Open série European Tour v Cromvoirtu v Nizozemsku (par 72, dotace 1 milion eur):