Golfista Min Woo Lee vyhrál potřetí na evropské tour a podruhé doma v Austrálii

Australský golfista Min Woo Lee vyhrál domácí turnaj Australian PGA Championship a vybojoval třetí titul na evropském okruhu DP World Tour v kariéře. Pětadvacetiletý hráč podruhé triumfoval ve svém zemi; také premiérovou trofej v roce 2020 získal v Austrálii, když vyhrál Victorian Open v Barwon Heads.

Australský golfista Min Woo Lee s trofejí pro vítěze Australian PGA Championship

Tentokrát zvítězil s náskokem tří úderů před Japoncem Rijukou Hošinem a prvenstvím navázal po sedmi týdnech na vítězství v Macao Open, které bylo součástí asijské tour. „Dvě vítězství za dva měsíce…, jsem na sebe i svůj tým pyšný,“ konstatoval Lee, aktuálně 43. golfista světa.

Nejlepší kolo závěrečného dne vyneslo na třetí místo dalšího domácího hráče Marca Leishmana. Úvodní turnaj kalendáře DP World Tour pro rok 2024 vůbec nevyšel další domácí hvězdě, obhájci prvenství a trojnásobnému vítězi Cameronu Smithovi, který neprošel cutem a na děleném 147. místě nechal za sebou jen šest soupeřů.