Hendersonová vyhrála Evian Championship, má druhý triumf z majorů

Golfistka Brooke Hendersonová vyhrála Evian Championship ve Francii a připsala si druhé vítězství na turnajích kategorie major. Čtyřiadvacetiletá Kanaďanka triumfovala s náskokem jedné rány s výsledkem 17 úderů pod normu hřiště.

Kanadská golfistka Brooke Hendersonová vyhrála Evian Championship ve Francii.

Hendersonová zahájila turnaj dvěma koly na 64 ran (-7), což se jí povedlo jako první golfistce na majoru v historii. V dalších dnech se postupně zhoršovala na 68 a 71 úderů, nicméně vedení uhájila. Rodačka z Ontaria navázala na své premiérové vítězství na majoru z roku 2016, kdy coby osmnáctiletá vyhrála PGA Championship.

Druhá skončila s odstupem jedné rány Američanka Sophia Schubertová, pro niž je tento výsledek zdaleka největším úspěchem kariéry. Se ztrátou dalšího jednoho úderu se o třetí místo podělilo pět golfistek. Dalších sedm hráček se vešlo na osmou pozici, mezi nimi i olympijská vítězka a po polovině turnaje průběžně druhá Nelly Kordová z USA.

Americká golfistka Nelly Kordová.

Posledním majorem v letošním kalendáři LPGA Tour bude srpnové Women's British Open ve Skotsku.

Ženský golfový turnaj kategorie major Evian Championship v Évian-les-Bains ve Francii (dotace 4,5 milionu dolarů, par 71):
1. Hendersonová (Kan.) 267 (64+64+68+71)