Kousková 4. místem v Göteborgu zvýšila své naděje na posun mezi evropskou elitu

Golfistka Sára Kousková skončila čtvrtá na turnaji druhé nejvyšší evropské série LET Access v Göteborgu. Tři kola zvládla se skóre tři rány pod par a získala prémii 3000 eur. Vyhrála sedmnáctiletá francouzská amatérka Nastasia Nadaudová, která měla 11 úderů pod par.

Golfistka Sára Kousková.

"S turnajem jsem spokojená. První i poslední den se mi dařilo hrát golf, na který jsem zvyklá. Bohužel mi to ve čtvrtek moc nesedlo, zejména při hře na odpališti," uvedla Kousková v tiskové zprávě. Soutěž zahájila i zakončila výsledkem 70 ran, v druhém kole potřebovala o tři údery více.

V celoročním pořadí Order of Merit Kousková uzavírá první šestici, která si zajistí plnou hrací kartu na elitní Ladies European Tour v příští sezoně. Další body se pokusí přidat v příštím týdne v Jönköpingu.

"Ráda bych si do konce sezony zajistila plný status na příští rok. Obětovala jsem kvůli tomu i několik pozvánek na turnaje Ladies European Tour. V tuhle chvíli je pro mne prioritou LETAS," řekla Kousková.

Golfový turnaj okruhu LET Access Series v Göteborgu (par 72, dotace 40.000 eur):