Larrazábal vybojoval v Tarragoně první evropský titul na domácí půdě

Golfový turnaj v Tarragoně vyhrál španělský golfista Pablo Larrazábal o jednu ránu před krajanem Adrianem Otaeguim. Pro osmatřicetiletého rodáka z Barcelony to bylo sedmé vítězství na evropském okruhu DT World Tour, ale první na domácí půdě.

Ilustrační foto.

"To byl den. Ale věděl jsem, že na to mám," řekl Larrazábal, jenž se vyšvihl na první místo v posledním kole, v kterém zahrál osm ran pod par. "První tři dny mi nešly putty, ale včera večer jsem říkal přítelkyni, že si musím vybrat správné oblečení na (vítězné) fotky. Dneska mi puttování vycházelo a to rozhodlo. Dát 62 v tom větru je fajn," uvedl.

Do víkendových kol Handa Championship už nezasáhl český golfista Ondřej Lieser, který obsadil dělené 141. místo. Na cut potřeboval zahrát o sedm úderů lépe.

Golfový turnaj Handa Championship evropské série DT World Tour v Tarragoně (par 70, dotace 2 miliony dolarů):