Napoleaové se závěr golfového turnaje v Austrálii nevydařil, je osmapadesátá

Kristýně Napoleaové se závěrečné kolo zkráceného turnaje evropské série LET v Austrálii nepovedlo a po dnešním výsledku čtyři rány nad par obsadila dělené 58. místo. Šestadvacetiletá golfistka, která byla letos na akcích LET druhá v Saúdské Arábii a devátá v Jihoafrické republice, prošla do finále jako jediná Češka. Tereza Melecká a Šideri Váňová na cut nedosáhly.

Golfistka Kristýna Napoleaová.

Turnaj Australian Women's Classic v Bonville zkrátil na tři kola déšť. Napoleaová šla do posledního dne z 39. pozice, ale zahrála dvě birdie a šest bogey, tedy 76 ran. Celkově její skóre narostlo na +8, první dvě kola měla shodně dvě rány nad par.

"Nějak se tady trápím u patování, možná jsem se nedokázala vyrovnat s pomalými greeny, takže jsem hodně trpěla. Bolest žeber mi taky moc nepomohla, dneska už jsem se nemohla moc otáčet, takže řešíme, co a jak," uvedla v tiskové zprávě bývalá fotbalistka, která se golfu věnuje teprve šest let.

Vítěznou trofej získala Angličanka Meghan MacLarenová se skóre -10. V příštím týdnu série LET v Austrálii pokračuje v Novém Jižním Walesu.

Česká žebříčková jednička Klára Spilková obsadila v tříkolovém turnaji nižší zámořské Epson Tour v městě Hurricane dělené 48. místo. Bývalá hráčka elitní LPGA dosáhla v Utahu výsledku osm ran nad par.