Olympijská šampionka Kordová vyhrála v rozstřelu čtvrtý letošní turnaj LPGA

Belleair

Americká golfistka Nelly Kordová vyhrála v play off s třemi soupeřkami turnaj v Belleair na Floridě. Olympijská šampionka si připsala čtvrtý triumf na LPGA v sezoně.

Olympijská šampionka - americká golfistka Nelly Kordová - vyhrála turnaj v Belleair na Floridě.

Světová jednička Kordová měla nedělní čtvrté kolo rozjeté na vítězství, ale na předposlední čtyřparové 17. jamce zaznamenala triple bogey. Rozstřel pak dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy zachránila díky birdie na osmnáctce a na první dodatečné jamce, kterou byla opět osmnáctka, dalším birdie turnaj vyhrála.

"Po tom triple double jsem už ztrácela víru. V podstatě už jsem se začala v hlavě připravovat na další turnaj," přiznala Kordová a dodala, že pozitivní naladění jí pomohl udržet její caddie.

Soustředění v podání golfistky Nelly Kordové na turnaji v Belleair na Floridě.

O druhé místo se podělily Novozélanďanka Lydia Koová, Korejka Kim Si-jong a Američanka Lexi Thompsonová, jež zahrály dodatečnou jamku v paru. Elitní čtveřice zvládla čtyři kola s výsledkem 17 ran pod par a s 263 údery stanovila nový turnajový rekord v Pelican Golf Clubu.

Golfový turnaj Women's Championship LPGA Tour v Belleair (par 70, dotace 1,75 mil. dolarů):