Turnaj Challenge Tour na Kaskádě vyhrál Dán Simonsen

Vítězem turnaje Kaskáda Golf Challenge se stal Dán Martin Simonsen a připsal si premiérový triumf na druhém nejvyšším evropském okruhu Challenge Tour. O nejlepší český výsledek se postaral osmnáctiletý amatér Filip Jakubčík, který obsadil 31. místo.

Golf - ilustrační foto.

Simonsen byl v čele od začátku soutěže dotované částkou 260.000 eur. Před závěrečným kolem se dělil o vedení s dvěma soupeři, ale v neděli zahrál čtyři rány pod par a s celkovým skóre -20 zvítězil suverénně o čtyři údery. Na druhé místo se posunul Angličan Marco Penge.

Jakubčík zakončil turnaj kolem za -1 a předstihl dosud nejlepšího domácího golfistu Šimona Zacha, který v neděli zahrál jednu ránu nad par. Skončil na dělené 36. pozici.

Turnaj nevyšel české jedničce Ondřeji Lieserovi, který neprošel cutem.

Golfový turnaj mužů Kaskáda Golf Challenge série Challenge Tour v Kuřimi (par 71, dotace 260 000 eur):