Čeští házenkáři remizovali v Nizozemsku

Čeští házenkáři v jediném přípravném utkání před květnovým play off kvalifikace mistrovství světa proti Rumunsku remizovali v Nizozemsku 29:29. Svěřenci španělského trenéra Xaviera Sabatého vedli v Almere nad favoritem v druhé půli o čtyři branky, náskok ale neudrželi.

Čeští házenkáři na fotografii z mistrovství Evropy 2024 v Německu. Archivní foto

Oba celky nastoupily k prvnímu zápasu od lednového mistrovství Evropy v Německu, kde český celek vypadl už v základní skupině, zatímco Nizozemci skončili dvanáctí. Sabaté v Almere z různých důvodů postrádal několik opor včetně střelce Klímy.

Češi nezačali generálku na play off světové kvalifikace nejlépe a ve 13. minutě prohrávali 4:7. Ještě do poločasu ale dokázali otočit stav a v pauze vedli 17:15. I po změně stran byli hosté dlouho lepší a Blecha jim ve 42. minutě zajistil náskok 23:19.

Sabatého svěřenci vedli o čtyři branky třikrát, ale cenné vítězství nakonec neudrželi. V závěru je potkal zhruba pětiminutový střelecký výpadek a Nizozemci toho využili k vyrovnání. Svůj poslední útok po oddychovém čase Češi nevyužili a naopak je ještě brankář Hrdlička v posledních sekundách zachránil od porážky. Sabatého tým nenavázal na vítězství nad Nizozemskem 33:30 z přípravného turnaje ve Francii vloni v lednu.

Český celek se znovu sejde za necelé dva měsíce před dvojzápasem play off o účast na světovém šampionátu. Nejprve 8. května nastoupí v Rumunsku a o čtyři dny později k domácí odvetě v Brně.