Sokolov - Jihlava 1:2Hokejisté Jihlavy se posunuli na deváté místo

Hokejisté Jihlavy vyhráli v dohrávce 47. kola první ligy v Sokolově 2:1 a posunuli se z 10. na 9. místo. Loňský vítěz druhé nejvyšší soutěže se tak v boji o předkolo play off vzdálil jedenáctému Kolínu i dvanáctému Sokolovu na rozdíl pěti bodů. Desátému Frýdku-Místku unikla Dukla na tři body.

Ilustrační foto.

Jihlava bodovala počtvrté za sebou a z toho potřetí vyhrála. Baník doma neuspěl po dvou vítězstvích. V 35. minutě dostal Duklu do vedení Radek Pořízek a po 27 sekundách třetí třetiny zvýšil v oslabení Václav Karabáček. V čase 58:24 v přesilovce umocněné power play zkorigoval výsledek Stanislav Vrhel.

Dohrávka 47. kola první hokejové ligy:
Sokolov - Jihlava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 59. Vrhel - 35. Pořízek, 41. Karabáček. Rozhodčí: Valenta, Kosnar - Jindra, Kokrment. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.