Frýdek-Místek - Třebíč 2:4Hokejisté Třebíče předvedli velký obrat, v tabulce vedou o tři body

Hokejisté Třebíče vyhráli v 42. kole první ligy po obratu v závěru ve Frýdku-Místku 4:2 a vedou o tři body před nově druhým Vsetínem, který zvítězil v Chrudimi nad předposledními Pardubicemi B 3:1. Poruba po porážce v Prostějově 1:4 klesla z druhé pozice na třetí. Zlín, který loni sestoupil z extraligy, zaznamenal pátou výhru za sebou a po výsledku 4:1 proti Jihlavě se posunul z devátého místa na sedmé.

Ilustrační foto.

Třebíč vybojovala třetí výhru za sebou, přestože ještě v 55. minutě prohrávala 0:2. V polovině utkání totiž využil početní výhodu polský útočník Alan Lyszczarczyk a v 50. minutě zvýšil Nico Geidl. Obrat načal v přesilové hře pěti proti třem bek Antonín Bořuta, který za 75 sekund využil i pokračující klasickou výhodu. V čase 59:07 rozhodl Martin Dočekal a šest sekund před koncem ještě při power play dovršil výsledek Jakub Malý.

Vsetín po sérii pěti porážek potřetí za sebou zvítězil. Valaši sice prohrávali po gólu Martina Kubíčka, ale po 173 sekundách druhé třetiny smazal ztrátu Fin Riku Sihvonen. V 57. minutě otočil stav obránce Jiří Říha a osm sekund před koncem při hře Dynama bez brankáře přidal pojistku Radek Číp.

Poruba podruhé za sebou nebodovala a připsala si třetí porážku z posledních čtyř zápasů. Ujala se sice po 68 sekundách v přesilové hře díky Jan Bernovskému, ale za 26 sekund vyrovnal Petr Hašek, který v 18. minutě také otočil skóre. Ve druhé třetině pojistil vedení Prostějova Jan Slanina a výsledek dovršil Jan Veselý.

Zlín vykročil za dosažením nejdelší úspěšné série v sezoně v čase 3:27, kdy otevřel skóre Petr Kratochvíl. Ve 33. minutě sice vyrovnal v přesilové hře Josef Skořepa, ale za 50 sekund odpověděl Zdeněk Sedlák. Výsledek ještě pečetili v závěrečném dějství Petr Mrázek a Antonín Honejsek. Loňský vítěz první ligy Jihlava si připsala sedmou prohru z posledních osmi zápasů a klesla na 11. místo mimo postupové pozice pro play off.

Po sérii šesti výher si připsala druhou prohru z posledních tří zápasů pražská Slavia, která doma podlehla Přerovu 1:3. Zubři zabrali po dvou zápasech bez bodu. Kolín také uspěl po dvou porážkách a vítězství nad Litoměřicemi 5:2 mu zařídil čistý hattrickem Kryštof Ouřada, který třikrát skóroval od 40. do 50. minuty.

Poslední Šumperk se radoval poprvé po šňůře devíti porážek, při kterých nezískal ani bod. Doma porazil Sokolov jednoznačně 4:0 a poslední je už jen vinou horšího skóre. Gólem a asistencí k tomu pomohl obránce Tomáš Drtil. Brankář Petr Hamalčík udržel díky 35 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto.

42. kolo první hokejové Chance ligy:
Slavia Praha - Přerov 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Mrňa - 24. a 60. Březina, 5. R. Černý. Rozhodčí: Petružálek, Valenta - J. Dědek, Štěpánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 812.
Frýdek-Místek - Třebíč 2:4 (0:0, 1:0, 1:4)
Branky: 31. Lyszczarczyk, 50. Geidl - 55. a 56. Bořuta, 60. Dočekal, 60. Malý. Rozhodčí: Wagner, Grygera - Vašíček, Veselý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 807.
Prostějov - Poruba 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 2. a 18. Hašek, 28. Slanina, 47. J. Veselý - 2. Bernovský. Rozhodčí: Vrba, Mejzlík - Komínek, Peluha. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 1150.
Kolín - Litoměřice 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 40., 46. a 50. Ouřada, 15. Matějček, 24. M. Kadlec - 6. Výtisk, 34. P. Svoboda. Rozhodčí: Micka, Květoň - Jindra, Hnát. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 741.
Šumperk - Sokolov 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 6. Mácha, 17. Průžek, 36. Drtil, 40. Dubský. Rozhodčí: Skopal, Zubzanda - Horažďovský, Thuma. Vyloučení: 4:1. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 939.
Zlín - Jihlava 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 4. Kratochvíl, 34. Z. Sedlák, 52. P. Mrázek, 56. Honejsek - 33. Skořepa. Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. Diváci: 2159.
Pardubice B - Vsetín 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 15. M. Kubíček - 23. Sihvonen, 57. J. Říha, 60. Číp. Rozhodčí: Bejček, Kosnar - Bohuněk, Kotlík. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 725.