Třebíč - Přerov 1:2Hokejisté Třebíče podlehli Přerovu, Zlín prohrál na ledě Poruby

Vítězové základní části první hokejové ligy z Třebíče vstoupili do čtvrtfinále play off domácí porážkou s Přerovem 1:2 v prodloužení. Šestý Zlín, který loni po 42 letech sestoupil z extraligy, začal vyřazovací část porážkou na ledě Poruby 0:3. Druhý Vsetín zdolal na vlastním ledě Jihlavu 4:3 v prodloužení a Prostějov zvítězil nad Litoměřicemi 1:0 v prodloužení.

Hokejisté Třebíče. Ilustrační foto.

Přerov, který oslavil v neděli postup z předkola přes Frýdek-Místek, se ujal v Třebíči vedení v 7. minutě. Přesilovou hru využil obránce František Hrdinka. Horácká Slavia odpověděla v polovině třetí třetiny, kdy proměnil přihrávku Jakuba Malého zpoza branky Matyáš Svoboda. V čase 67:30 zajistil výhru Zubrů po průniku Daniel Indrák.

Loňský vítěz první ligy Jihlava, která v předkole vyřadila pražskou Slavii, se dostala Na Lapači v repríze finále do vedení v čase 4:33 díky brance Otakara Šika z dorážky. Hned za 26 sekund ale vyrovnal stále ještě ve hře čtyř proti čtyřem střelou z pozice mezi kruhy Adam Hořanský.

Ve 29. minutě otočil stav trefou z levého kruhu Roman Půček a 71 sekund před koncem druhé třetiny zvýšil po přihrávce Šimona Jenáčka Lotyš Daniels Berzinš. Ve 43. minutě vrátil Duklu do hry v početní výhodě tečí střely Daniela Koláře Josef Skořepa. V polovině třetí třetiny vyrovnal opět po Kolářově pokusu tečí Tomáš Harkabus. V čase 79:12 rozhodl z dorážky o vítězství Valachů Pavel Klhůfek.

V Ostravě vydržel bezbrankový stav až do času 46:36, kdy se trefil z levého kruhu zlínský odchovanec v barvách Poruby Jakub Šlahař. V 57. minutě pojistil náskok v přesilové hře tečí střely Justina Lemckeho Michal Vachovec. Výsledek dovršil 45 sekund opřed koncem při power play do prázdné branky Tomáš Šoustal. Brankář Daniel Dolejš udržel díky 31 úspěšným zákrokům čisté konto.

V Prostějově padl gól až v čase 68:28, kdy po průniku Romana Vlacha zamířil do odkryté branky Jan Veselý. Gólman Jestřábů Jaroslav Pavelka pochytal všech 30 střel, ale nulu si do statistik nepřipsal, protože jej v brankovišti mezi 12. a 14. minutou musel nahradit Josef Němeček.

Čtvrtfinále play off první hokejové Chance ligy - 1. zápasy:
Poruba - Zlín 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 47. Šlahař, 57. Vachovec, 60. T. Šoustal. Rozhodčí: Jechoutek, Kubičík - Kotlík, Otáhal. Vyloučení: 5:8, navíc D. Krenželok 10 min. - M. Novotný 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2477.
Třebíč - Přerov 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 50. Matyáš Svoboda - 7. Hrdinka, 68. D. Indrák. Rozhodčí: R. Svoboda, Hucl - Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 2213.
Prostějov - Litoměřice 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 69. J. Veselý. Rozhodčí: Wagner, Kostourek - Polák, Komínek. Vyloučení: 4:3, navíc O. Procházka (Litoměřice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1941.
Vsetín - Jihlava 4:3 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 5. Hořanský, 29. R. Půček, 39. D. Berzinš, 80. Klhůfek - 5. Šik, 43. Skořepa, 51. Harkabus. Rozhodčí: Petružálek, Květoň - Beneš, Jindra. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 3017.