Hokejisté Ústí stále vedou první ligu o tři body

Hokejisté Ústí nad Labem si udrželi díky dnešní těsné výhře 5:4 v Havířově vedení v tabulce první ligy. V 34. kole vyhrály i týmy Komety Brno a Vrchlabí, které za bývalým extraligovým celkem zaostávají o tři body.

Ústečtí vstupovali do utkání v Havířově v roli jasného favorita, ale domácí jim byli díky velké bojovnosti a využívání přesilových her rovnocenným soupeřem. Po druhé třetině byl stav vyrovnaný, ale zkušenější Severočeši se v posledním dějství dostali do dvoubrankového vedení a Panteři i přes závěrečný tlak nedokázali vyrovnat. Dva góly v dresu vítězů zaznamenali Šagát a Klobouček.

Utkání Komety s Kadaní začalo z obou stran poměrně vlažně. O první vzrušení se postaral už ve 4. minutě domácí Bakrlík, který narazil na mantinel Pospíšila a dostal trest do konce utkání. První gól padl minutu nato při hře čtyři na čtyři, když hostující Gombár využil Moravovo zaváhání a v samostatném úniku překonal Hyláka.

Kometa si schovala vyrovnání na poslední sekundy první třetiny. Kántor si sjel na Mikšanovu přihrávku před brankoviště a střelou pod břevno vyrovnal. Rozhodující okamžik přišel v 53. minutě, když se puk dostal k osamocenému Černému, který překonal padajícího Hanuljaka pod rukou a stanovil konečné skóre 2:1.

Krok s Kometou udrželo Vrchlabí, jež porazilo 3:2 Havlíčkův Brod. Po bezbrankové první třetině padlo v druhém dějství hned pět branek. První vstřelil v 26. minutě domácí Štrach, jenž v přesilovce propálil Suchana od modré čáry. O necelé tři minuty později srovnal stav havlíčkobrodský Holec střílející z mezikruží. Po Krupkově trefě z 33. minuty opět hosté rychle odpověděli vyrovnáním z Vargovy hokejky. Vítězný gól vstřelil v čase 38:11 Gengel v přesilovce. V třetí dvacetiminutovce už branka i přes snahu hostů nepadla.

První hokejová liga - 34. kolo:
Kometa Brno - Kadaň 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 20. Kántor, 53. Černý - 5. Gombár. Rozhodčí: Smitka - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 7:9, navíc Bakrlík (Brno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4009.
Chrudim - Hradec Králové 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Branky: 26. a 46. Suchý, 51. Žák, 53. Semorád, 60. Šafařík - 32. Kadlec. Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Padevět. Vyloučení: 7:8, navíc Zohorna - Koudelka oba 5 min. a do konce zápasu. Využití: 2:0. Diváci: 1170.
Havířov - Ústí nad Labem 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)
Branky: 5. Štefanka, 17. Piecha, 31. Kotásek, 57. Vala - 5. a 52. Šagát, 18. a 33. Klobouček, 50. Mikulík. Rozhodčí: Jeřábek - Klein, Novák. Vyloučení: 7:13. Využití: 4:2. Diváci: 502.
Beroun - Třebíč 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 35. Nedvěd, 50. Novotný, rozhodující sam. nájezd Besser - 17. Staněk, 48. Pšurný. Rozhodčí: J. Dvořák - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 600.
Jihlava - Chomutov 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 20. Rytnauer, 39. Hanzal, 45. Suk, 58. Balán - 15., 21. a rozhodující sam. nájezd Hlinka, 28. Bombic, 52. Eiselt. Rozhodčí: Zubzanda - Jílek, Jindra. Vyloučení 6:6, navíc Řehoř (Jihlava) 10 min. Využití 0:1. V oslabení 1:0. Diváci: 1300.
Most - Poruba 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 11. Hluboček, 46. Bednařík, 59. Jan Bauer - 53. Najdek. Rozhodčí: Lacina - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 8:8, navíc Machulda (Most) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 180.
Vrchlabí - Havlíčkův Brod 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Branky: 26. Štrach, 33. Krupka, 39. Gengel - 29. Holec, 35. Varga. Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1190.
Benátky nad Jizerou - Olomouc 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky: 19. Pavlů, 26. Víšek, 44. Dušek, 48. Kopic, 60. Vantuch - 2. Ministr, 29. Řípa, 39. Bartoň. Rozhodčí: Pešina - Flegl, Šperl. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:3. Diváci: 364.