Hokejisté Ústí zvýšili vedení v tabulce první ligy na šest bodů

Hokejisté Ústí nad Labem vyhráli v 39. kole první ligy 3:1 v Benátkách nad Jizerou a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na šest bodů. K tomu jim pomohlo také zaváhání druhého Vrchlabí, jež na svém ledě nečekaně prohrálo 2:3 po samostatných nájezdech s Třebíčí.

Lídr se na půdě nováčka ujal po bezbrankové první třetině vedení ve 24. minutě po trefě Kloboučka a tři minuty před druhou pauzou zvýšil Heřman. Třígólové vedení zařídil Ústeckým Lvům v 43. minutě Janků, ale z téměř jasného zápasu mohlo být ještě drama. Po polovině závěrečné třetiny totiž snadno snížil po nečekaném odrazu puku od mantinelu Skořepa. V 54. minutě však neproměnil trestné střílení benátecký Konečný a hosté si už výhru pohlídali.

Dukla Jihlava poté, co klubové vedení z kádru vyřadilo obránce Ficence a útočníka Říhu a všem hráčům snížilo plat o dvacet procent, nezačala doma proti Kadani dobře a už po 22 sekundách prohrávala. Poté se na ledě strhly gólové hody. Dukla zaujala ještě zajímavou rošádou v brance během utkání. Na začátku druhé třetiny vystřídal Řehoře náhradník Vajner, jednička v brance Jihlavy se mezi tři tyče vrátila na třetí třetinu. Dukla podruhé za sebou prohrála na nájezdy, o vítězství 7:6 rozhodl kapitán hostů Šíp.

Beroun byl pod novým koučem Karlem Najmanem favorizovanému Chomutovu vyrovnaným soupeřem a sehrál s ním výbornou partii. Dvakrát v zápase vedl, ale hokejovější hosté dokázali vždy srovnat. Podruhé se jim to povedlo šest minut před koncem a v samostatných nájezdech uspěl jediný střelec Mikšovic. Nejlepším mužem na ledě byl berounský gólman Altrichter, který pochytal 54 střel soupeřových hráčů.

Chrudim nastoupila do utkání proti Olomouci poměrně vlažně, hostům patřila celá první třetina. Přestože měli domácí pět možností skórovat v přesilové hře, důsledně bránící Olomouc je k ničemu nepustila. V 16. minutě přišel trest, když hosté využili přesilovku. V druhé třetině Chrudim zvýšila aktivitu a snažila se s výsledkem něco udělat. Po řadě šancí se jí podařilo vyrovnat až v 35. minutě ranou Suchého od modré. V třetí třetině byla hra vyrovnaná, ovšem v 43. minutě Zadina hned po buly skóroval a stanovil konečné skóre 2:1.

V Mostu se odehrálo zajímavé a dramatické utkání plné zvratů a s nečekaným rozuzlením. Hosté šli rychle do vedení a po trefách Táborského a Koudelky vedli ve 12. minutě 2:0. Do konce první třetiny Most snížil díky Bednaříkovi. V druhé třetině domácí dvěma góly otočili, když využili dvě přesilové hry. Další zvrat přišel v posledních dvaceti minutách. Hosté nasadili k drtivému tlaku a dvěma brankami Fořta strhli vedení opět na svou stranu. V poslední minutě v závěrečném tlaku vyrovnal vteřinu před koncem Poživil a poslal zápas do prodloužení. To ale netrvalo dlouho, po 15 sekundách rozhodl o vítězství Hradce Koudelka.

Gólový příděl utkání Havířova s Havlíčkovým Brodem odstartoval až úvod druhé třetiny. Po dvanácti sekundách totiž využil přesilovku Zeliska. O tři minuty později se domácím povedla parádní kombinace znovu v početní převaze, na jejímž konci byl Sikora. Když zvýšil v 35. minutě Vala po další pěkné kombinaci, zdálo se být rozhodnuto. Hosté sice ještě v poslední třetině snížili zásluhou Dušátka, ale domácí komplikace nepřipustili a Velecký definitivně rozhodl o vítězství 4:1.

První hokejová liga - 39. kolo:
Beroun - Chomutov 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 24. Sakrajda, 33. Novotný - 30. Míka, 54. Bombic, rozhodující nájezd Mikšovic. Rozhodčí: Blecha - Skopal, Rittich. Vyloučení: 9:7, navíc Hrdel 5 min. a do konce utkání - Grof, Pulpán oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 500.
Jihlava - Kadaň 6:7 po sam. nájezdech (2:2, 3:3, 1:1 - 0:0)
Branky: 10. a 22. Hanzal, 26. a 49. Bakus, 14. Bezděk, 33. Hodek - 45. a rozhodující sam. nájezd Šíp, 1. Boušek, 11. Pospíšil, 23. Ton, 28. Višňák, 38. Mašek. Rozhodčí: Jebavý - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1104.
Havířov - Havlíčkův Brod 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 21. Zeliska, 24. Sikora, 35. Vala, 54. Velecký - 46. Dušátko. Rozhodčí: Přikryl - Jureček, Pala. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 614.
Most - Hradec Králové 4:5 v prodl. (1:2, 2:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 16. a 60. Poživil, 24. Bednařík, 31. Gýna - 12. a 61. Koudelka, 49. a 58. Fořt, 4. Táborský. Rozhodčí: Zubzanda - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. Diváci: 255.
Vrchlabí - Třebíč 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Krupka, 20. Beck - 17. a 28. Zahradník, rozhodující sam. nájezd Nahodil. Rozhodčí: Dvořák - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 1096.
Chrudim - Olomouc 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 35. Suchý, 43. Zadina - 16. Mikšan. Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 10:10, navíc Ministr a Mikel (oba Olomouc) oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 730.
Kometa Brno - Poruba 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Branky: 4. a 10. Korhoň, 36. Padělek, 41. Houdek, 42. Klimt, 54. Kostourek - 28. Vnenk, 35. Palík. Rozhodčí: Jeřábek - Klein, Novák. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 4128.
Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 52. Skořepa - 24. Klobouček, 37. Heřman, 43. Janků. Rozhodčí: Jílek - Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 401.