Vsetín - Sokolov 4:0Hokejisté Vsetína při pietě za Čechmánka porazili v první lize Sokolov

Hokejisté Vsetína vyhráli v duelu 21. kola první ligy při rozloučení se zesnulým bývalým brankářem Romanem Čechmánkem doma nad Sokolovem 4:0 a na druhém místě ztrácejí na vedoucí Porubu stále 10 bodů. Lídr soutěže v domácím azylu v Kravařích vyhrál nad Pardubicemi B 4:1.

Hokejisté Vsetína oslavují gól

Vsetín při utkání uctil památku Čechmánka, který zemřel v neděli ve věku 52 let. S Valachy získal pět mistrovských titulů. Fanoušci v černém před utkáním absolvovali symbolický pochod ke stadionu, kde bylo vytvořeno pietní místo. Aktéři utkání uctili památku olympijského vítěze z Nagana, trojnásobného mistra světa a celkově šestinásobného vítěze domácí nejvyšší soutěže minutou ticha.

Valaši nastoupili s černou páskou na rukávech a na dresech budou mít až do konce sezony nášivku s Čechmánkovým číslem 23. Po 23 minutách fanoušci předvedli pietní choreo s nápisem: „Teď chytáš za tým nebe“.

<p></p> <p>Utkání 21. kola první hokejové ligy: Vsetín - Sokolov, 15. listopadu 2023, Vsetín. Přerušený zápas na Čechmánkovu počest ve 23. minutě.</p> <p></p>

V té době už vedl Vsetín 1:0, protože v polovině úvodní části se prosadil Erik Hrňa. Krátce po polovině utkání zvýšil v přesilové hře pěti proti třem tečí střely obránce Jakuba Ďurkáče Tomáš Jandus a 83 sekund před druhou pauzou zajistil v klasické přesilovce tříbrankový náskok Luboš Rob.

Výsledek ještě zpečetil v 56. minutě Hrňa. Ruský gólman Maxim Žukov udržel díky 16 úspěšným zákrokům podruhé v sezoně čisté konto. Vsetín upravil bilanci z posledních šesti utkání na tři výhry a stejný počet porážek, doma ale uspěl počtvrté za sebou. Baník po sérii tří vítězství podruhé za sebou prohrál.

Poruba natáhla sérii výher

Poruba prodloužila vítěznou šňůru na devět utkání. Proti záložnímu týmu Dynama se ale nemohla dlouho prosadit a hosté ve 26. minutě získali vedení díky obránci Janu Zdráhalovi. V čase 32:22 ale vyrovnal v přesilovce Petr Mrázek a za 145 sekund otočil stav v další početní výhodě Kanaďan Aaron Berisha.

Ve 43. minutě využil další přesilovou hru Ondrej Šedivý a výsledek ještě zpečetil při power play do prázdné branky Lotyš Frenks Razgals. Nový kouč Pardubic B Tomáš Jirků, nástupce trenéra extraligové Mladé Boleslavi Richarda Krále, si po výhře v premiéře doma nad Vsetínem další úspěch nepřipsal.

Šampion minulé sezony první ligy Zlín nenavázal na čtyři výhry z minulých pěti utkání a prohrál v Třebíči 3:4 v prodloužení. Horácká Slavia naopak zabrala po dvou porážkách. Přestože ale ovládla první třetinu, musela vybojovat vítězství až v nastavení. Po 11 sekundách ho ukončil Jakub Malý.

Prostějov doma porazil nováčka Znojmo 7:3 a vyhrál i druhý zápas pod novým trenérem Martinem Janečkem. Dvěma góly k tomu přispěl útočník David Ostřížek. Porážku Znojma neodvrátili dvěma trefami Tomáš Svoboda a třemi asistencemi Jan Hruška.

Litoměřice po sérii tří porážek podruhé uspěly a zdolaly doma Přerov 4:2. Třemi body za dva góly a jednu přihrávku k tomu přispěl Přemysl Svoboda.

Předposlední Slavia podlehla doma Jihlavě 4:5 v prodloužení a prohrála sedmý z posledních osmi zápasů. Dva góly Jiřího Průžka jí pomohly jen k bodu. Duel rozhodl v čase 60:42 Slovák Marcel Štefančík. Slavia už má jen tříbodový náskok před posledním Frýdkem-Místkem, který vyhrál v Kolíně 3:0 a připsal si třetí výhru z posledních čtyř utkání.

Zápas v Kolíně byl ve 3. minutě zhruba na 50 minut přerušen kvůli problému s ledem. Potom se ale dvakrát v rychlém sledu prosadil Rostislav Marosz a výsledek zpečetil prvním gólem po návratu do Frýdku-Místku jednačtyřicetiletý Rostislav Martynek. Gólman Vojtěch Mokry udržel díky 27 zásahům první nulu v sezoně.

21. kolo první hokejové Chance ligy:
Vsetín - Sokolov 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 11. a 56. Hrňa, 32. T. Jandus, 39. Rob. Rozhodčí: Skopal, Maršálek - Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 3323.
Třebíč - Zlín 4:3 v prodl. (3:0, 0:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 2. Vodný, 19. Štebih, 20. Ferda, 61. Malý - 23. Hrbas, 36. Z. Čáp, 50. Keränen. Rozhodčí: Obadal, D. Čáp - Zídek, Polák. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 1051.
Litoměřice - Přerov 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 6. a 59. P. Svoboda, 41. Hauser, 58. Sihvonen - 11. Tomi, 22. R. Nemec. Rozhodčí: Kosnar, Mejzlík - Maštalíř, Maňák. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. Diváci: 849.
Poruba - Pardubice B 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 33. P. Mrázek, 35. Berisha, 43. O. Šedivý, 57. Razgals - 26. J. Zdráhal. Rozhodčí: Barek, Ondráček - O. Veselý, Peluha. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:0. Diváci: 485.
Slavia Praha - Jihlava 4:5 v prodl. (0:1, 3:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 40. a 44. Průžek, 28. Klikorka, 30. M. Beran - 15. Kachyňa, 27. Š. Jelínek, 30. Bilčík, 60. Menšík, 61. Štefančík. Rozhodčí: Valenta, Zavřel - Baxa, Beneš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 776.
Prostějov - Znojmo 7:3 (3:1, 3:1, 1:1)
Branky: 10. a 26. Ostřížek, 11. J. Veselý, 19. V. Burian, 23. Jiránek, 34. Pitule, 44. Illéš - 13. a 39. T. Svoboda, 47. Bartko. Rozhodčí: Kubičík, Šudoma - Malý, Pěkný. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1131.
Kolín - Frýdek-Místek 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 4. a 9. Marosz, 31. Martynek. Rozhodčí: Wagner, Zeliska - Juránek, J. Dědek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 921.