Jihlava - Třebíč 2:6Jihlava padla počtvrté za sebou, nestačila na Třebíč

Hokejisté Třebíče vyhráli v dohrávce 22. kola první ligy v Pelhřimově nad domácí Jihlavou 6:2 a bodově se dotáhli na vedoucí Porubu, která má ale dva zápasy k dobru. Shodně dvěma góly a jednou asistencí se na úspěchu Horácké Slavie v derby týmů z Vysočiny podíleli Miroslav Holec a Matěj Psota, branku a dvě přihrávky zaznamenal Ladislav Bittner.

Jihlava ve svém azylu v Pelhřimově prohrála počtvrté za sebou. Třebíč vyhrála páté z posledních šesti utkání. Do vedení se dostala po 59 sekundách Dukla díky brance Tomáš Harkabuse. Ve 14. minutě vyrovnal Ladislav Bittner, ale Jihlavě záhy vrátil vedení Patrik Miškář.

Ve 29. minutě zahájil obrat v přesilové hře Martin Dočekal a za 90 sekund dostal poprvé hosty do vedení Holec, který před koncem druhé části svým druhým gólem ještě zvýšil na 4:2. Brankami ve 44. a 48. minutě pečetil výsledek Psota, který v prvním případě využil početní výhodu.

Dohrávka 22. kola první hokejové ligy:
Jihlava - Třebíč 2:6 (2:1, 0:3, 0:2)
Branky: 1. Harkabus, 15. Miškář - 30. a 39. Holec, 44. a 48. Psota, 14. Bittner, 29. Dočekal. Rozhodčí: Hucl, Rapák - Bohuněk, Peluha. Vyloučení: 3:4, navíc A. Dvořák - Tureček oba 5 min. Využití: 0:2. Diváci: 1436.