Ústí n. Labem - Ml. Boleslav 3:6Mladá Boleslav vyhrála v Ústí, v druhé třetině dala pět gólů

Hokejisté Mladé Boleslavi nastříleli v 34. kole první ligy v druhé třetině do sítě domácího Ústí nad Labem pět gólů a po vítězství 6:3 mají v čele tabulky dál devítibodový náskok před Olomoucí. Ta vyhrála na ledě posledního Mostu 2:0, třetí Jihlava zdolala čtvrtý Havlíčkův Brod 2:1.

Mladá Boleslav v Ústí dvakrát srovnala těsné vedení domácích Lvů a ve druhé třetině pak rozhodla zápas ve svůj prospěch pěti góly. Po slepených brankách Klimenty a Broše zamířily za záda domácího gólmana Petráska ještě další tři puky. V závěrečné třetině Severočeši brankou exboleslavského Daniela Boháče už jen snížili, za Boleslav naopak skórovali bývalí hráči Ústí Němeček a Mikulík.

V derby v Jihlavě se poprvé změnilo skóre v 22. minutě, kdy střela domácího Zemana zamířila od tyče do sítě. Hosté z Havlíčkova Brodu srovnali pět minut před pauzou, kdy se před brankou nejlépe zorientoval Stach. Rozhodující gól padl v 56. minutě, kdy Šindeláře dorážkou mezi betony překonal domácí Prokš. Dukla svého regionálního rivala porazila poprvé v sezoně.

Vedle Olomouce udrželi čisté konto také brankáři Havířova, Litoměřic a Třebíče, která vyhrála 2:0 v Berouně. Druhou brankou pojistila vítězství hostů posila z Komety Brno Libor Pivko, který se trefil i v minulém kole proti Litoměřicím.

Benátky nad Jizerou potvrdily, že se jim proti Českým Budějovicím daří, v dosavadních třech vzájemných zápasech vybojovaly osm bodů. Po první třetině přitom hosté vedli, góly Plodka a Psoty v druhé části ale rozhodly o výhře Benátek 3:2.

34. kolo první hokejové ligy:
Ústí nad Labem - Mladá Boleslav 3:6 (2:1, 0:5, 1:0)
Branky: 4. Přeučil, 17. Vávra, 49. Dan. Boháč - 16. Němeček, 24. Klimenta, 25. Broš, 30. Mikulík, 37. Starý, 37. Výborný. Rozhodčí: Šindler, Jílek - Šperl, Zika. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 906.
Jihlava - Havlíčkův Brod 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 22. Zeman, 56. Prokš - 35. Stach. Rozhodčí: Jeřábek, Würtherle - Klein, Toman. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 2698.
Most - Olomouc 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 35. Rác, 49. Knotek. Rozhodčí: R. Svoboda - M. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 219.
Benátky nad Jizerou - České Budějovice 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky: 5. Špaček, 32. Plodek, 34. Psota - 3. Skuhravý, 12. Kasík. Rozhodčí: Vampola - Beneš, Krátký. Vyloučení: 5:7, navíc Kasík (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 204.
Beroun - Třebíč 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 4. Wasserbauer, 48. Pivko. Rozhodčí: Bejček - Černý, Štětina. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 105.
Litoměřice - Šumperk 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 49. a 58. Čermák, 3. Koudelka, 31. Chlapík, 54. Doležal. Rozhodčí: Talpa - Rozlílek, Svobodová. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:0. Diváci: 970.
Havířov - Kadaň 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 17. J. Daneček, 32. Hrňa, 36. Šedivý. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1745.