Benátky - Prostějov 2:4Prostějov uspěl v dohrávce

Hokejisté Prostějova zvítězili v dohrávce 40. kola první ligy na ledě patnáctých Benátek nad Jizerou 4:2 a díky druhé výhře za sebou se posunuli ze 7. na 6. místo před Přerov. Sestupující Středočeši prohráli pátý z posledních šesti zápasů.

Domácí se sice v čase 4:37 ujali vedení díky brance Lukáše Pabišky, ale v 9. minutě vyrovnal Marek Švec. Ve druhé třetině nejdříve neproměnil trestné střílení hostující Petr Mrázek, ale pak získali Jestřábům Jan Kloz a Šimon Jelínek vedení 3:1. Ve 46. minutě snížil Adam Dlouhý, pojistku Prostějova zařídil pět minut před koncem Mrázek.

Dohrávka 40. kola první hokejové ligy:
Benátky nad Jizerou - Prostějov 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 5. L. Pabiška, 46. A. Dlouhý - 7. M. Švec, 27. J. Kloz, 33. Š. Jelínek, 56. P. Mrázek. Rozhodčí: R. Svoboda, Zavřel - Jindra, Štofa. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 145.