Č. Budějovice - Karlovy Vary 2:1Šlágr kola pro České Budějovice. Slavia doma nezaváhala, Vsetín padl

Hokejisté Českých Budějovic zdolali ve šlágru 11. kola první ligy vedoucí Karlovy Vary 2:1 a bodově se na ně dotáhli. Rovněž 22 bodů má na kontě i třetí Frýdek-Místek, který před vlastním publikem zvítězil nad nováčkem ze Vsetína 4:3. Čtvrté Kladno, které bude hrát duel v Havířově až v neděli 5. listopadu, zaostává jen o bod.

Hráči Motoru se po sobotním nečekaném klopýtnutí v Ústí nad Labem (0:2) vrátili na vítěznou vlnu a uspěli v šestém z posledních sedmi utkání. Všechny góly padly v první třetině, kdy nejprve otevřel skóre domácí útočník Timothy Crowder.

Západočeši záhy vyrovnali zásluhou svého nejlepšího střelce Ondřeje Beránka, který se prosadil už poosmé v sezoně. Ve 20. minutě se ale trefil Lukáš Květoň. Energie si připsala v 11. duelu v sezoně teprve třetí porážku.

Frýdek-Místek sice po gólech Tomáše Vávry a Davida Březiny prohrával v osmé minutě už 0:2, ale ještě v úvodním dějství vyrovnali Michal Kvasnica a Milan Mikulík. V úvodu druhé třetiny otočil stav Vít Christov a náskok pojistil ve 47. minutě David Kofroň. Předposlední tým tabulky už jen snížil díky Ondřeji Slováčkovi.

Podruhé za sebou prohrál Přerov a klesl z třetího na páté místo. Po Litoměřicích (0:2) nestačili Zubři na Slavii, jež tak zastavila sérii čtyř domácích nezdarů a vyhrála 2:0. Sedmou soutěžní výhru nad Přerovem v řadě si Pražané připsali díky dvěma proměněným přesilovkám. V osmé minutě otevřel skóre Zdeněk Kubica a v závěru se v pěti proti třem prosadil Jiří Drtina. Dominik Frodl si připsal 32 úspěšných zákroků a vychytal první čisté konto v sezoně.

Teprve druhou výhru v ročníku zaznamenala Kadaň, která doma přehrála 3:2 Třebíč. Domácí dvakrát udeřili ve druhé třetině, a i když v té třetí srovnal krok dvěma góly Richard Diviš, Trhači si vydřené vítězství vzít nenechali. O jejich triumfu rozhodl v 51. minutě Darek Hejcman. Odstup Kadaně na předposlední Vsetín se tak snížil na pět bodů.

Po čtyřech porážkách zabraly Benátky nad Jizerou, jež vyhrály v Litoměřicích 3:1. Potřetí za sebou vyhrál Prostějov, který zdolal Ústí nad Labem 3:2 v prodloužení.

11. kolo první hokejové WSM ligy:
Motor České Budějovice - Karlovy Vary 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky: 2. Crowder, 20. L. Květoň - 10. O. Beránek. Rozhodčí: Obadal, Doležal - Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 6229.
Prostějov - Ústí nad Labem 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 29. Starý, 55. Divíšek, 64. M. Drtina - 41. Roubík, 42. Severa. Rozhodčí: Přikryl, Zbořil - Zídek, Špringl. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 1245.
Litoměřice - Benátky nad Jizerou 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 13. M. Chalupa - 24. Havlín, 34. A. Dlouhý, 57. Kolmann. Rozhodčí: Zubzanda, Dědek - Kokrment, Belko. Vyloučení: 7:10, navíc Maier, Šmíd oba 10 min., J. Vlach (všichni Benátky nad Jizerou) do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 780.
Kadaň - Třebíč 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 30. Hlava, 35. J. Havel, 51. Hejcman - 45. a 48. Diviš. Rozhodčí: Valenta, Kostourek - Malý, Šimán. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 310.
Slavia Praha - Přerov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 8. Kubica, 57. J. Drtina. Rozhodčí: Barek, Luczków - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. Diváci: 615.
Frýdek-Místek - Vsetín 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Branky: 18. Kvasnica, 20. Mikulík, 24. Christov, 47. Kofroň - 6. Vávra, 8. Březina, 54. Slováček. Rozhodčí: Šutara, T. Veselý - Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. Diváci: 2118.