Ústí n. Labem - Kladno 4:3 PPStav série 4:2Šok! Ústí dorazilo kladenské Rytíře

Ústí nad labem

Nevídané drama nabídlo šesté čtvrtfinále první hokejové ligy mezi Ústím nad Labem a Kladnem. Severočeský tým před 5468 diváky udolal Rytíře gólem kanonýra Jaroslava Roubíka v 68. minutě a vyhrál sérii 4:2. Kladno tak stejně jako loni šokuje. Končí nečekaně už ve čtvrtfinále.

Kladenský Václav Skuhravý.

„Klobouk dolů před našimi hráči, dohrávali jsme jen silou vůle a jsme šťastní, že postupovou branku dal zrovna Jarda Roubík," rozplýval se ústecký trenér Miroslav Mach. „Je to fantastický úspěch, při našem skromném rozpočtu jsme v semifinálové čtveřici po boku favoritů Jihlavy, Budějovic a pražské Slavie," slzel štěstím Vladimír Evan, jednatel ústeckého klubu.

Pro domácí tým byla šťastná třináctá minuta, kdy se trefil obránce Brož dělovkou od modré. A když Ústí nedlouho po přestávce zvýšilo na dvougólový rozdíl, zaplněné tribuny jásaly. Jenže nadšení na ústecké straně vydrželo jen dvě minuty. Kladno totiž bleskově srovnalo v rozmezí 51 sekund po gólech Skuhravého a Machače. A hned v úvodu třetí třetiny se prosadil hostující D. Kindl v přesilovce, ovšem záhy vyrovnal svým druhým gólem v zápase D. Tůma. Celkově to byla již desátá branka tohoto hráče v součtu předkola a čtvrtfinále play off.

V 57. minutě odstoupil zraněný kladenský gólman Mensator, jehož nahradil Cikánek. Zápas dospěl do prodloužení a v něm ústecký fantom Roubík spustil úžasným gólem euforii v táboře domácích hráčů i v hledišti.

Semifinále začne v pondělí

V semifinále, které začne v pondělí, se utkají Jihlava s Ústím a České Budějovice s pražskou Slavií. Série hrané na čtyři vítězné zápasy, které určí účastníky baráže o extraligu, skončí nejdříve v sobotu 19. března a nejpozději v pátek 25. března.

Vítěze čeká souboj s dvěma nejhoršími celky extraligy o dvě místa v nejvyšší soutěži. Baráž odstartuje v úterý 29. března a týmy se utkají čtyřkolově každý s každým, odehraje se tedy 12 kol.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 6. zápas:
Ústí nad Labem - Kladno 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 24. a 44. D. Tůma, 13. Brož, 68. Roubík - 26. Skuhravý, 26. Machač, 43. D. Kindl. Rozhodčí: Krob, Souček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:2. Diváci: 5468. Konečný stav série: 4:2.
První hokejová liga, skupina o udržení - 6. kolo:
Šumperk - Benátky nad Jizerou 7:2 (2:0, 1:2, 4:0)
Branky: 12. a 58. Plášek, 44. a 54. Brunec, 10. Milfait, 33. Haas, 59. Sedlák - 36. Kalina, 38. D. Svoboda. Rozhodčí: Jílek - Krátký, Šmika. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 743.
Třebíč - Most 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky: 16. Kristl - 9. a 23. T. Doležal, 15. Řehoř, 40. Havlíček, 57. Rod. Rozhodčí: Schmejkal - Kreuzer, Křivohlavý. Vyloučení: 2:2, navíc Švec (Třebíč) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 720.
Konečná tabulka:
1.Třebíč58176827137:17271
2.Benátky nad Jizerou58186430144:15970
3.Most58174631151:19565
4.Šumperk58147928156:19565
Při bodové shodě rozhodla o sestupu Šumperka horší bilance ze vzájemných utkání.