Šumperk se udržel v první lize

Hokejisté Šumperku vyhráli v pátém utkání baráže o první ligu doma nad Táborem 3:0. Sérii ovládli 4:1 na zápasy a udrželi se v druhé nejvyšší soutěži, kde se mohou po postupu v roce 2020 těšit na třetí sezonu za sebou. Dvěma góly zařídil rozhodující vítězství Aleš Furch. Vítězi druhé ligy pokus o návrat do první ligy po 11 letech nevyšel.

Šumperští hokejisté dál budou hrát první ligu.

Šumperk skončil v základní části první ligy čtrnáctý a nejdříve uspěl v play down s třináctým Ústím nad Labem, které porazil 4:1 na zápasy. Tábor po vítězství ve finále skupiny Jih druhé ligy nad Příbramí 4:1 na utkání uspěl ve tříčlenné skupině o baráž a předčil vítěze skupiny Sever Dvůr Králové nad Labem a skupiny Východ Nový Jičín.

Všechny tři branky dnes padly ve druhé třetině. Skóre otevřel v čase 22:36 Fuch, který se po přihrávce Roka Macuha ocitl sám před brankářem Kristiánem Kolářem.

Ve 29. minutě zvýšil obránce Tomáš Drtil a pojistku přidal po pasu Daniela Spratka do odkryté branky Furch.

Baráž o první hokejovou ligu - 5. zápas:
Šumperk - Tábor 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky: 23. a 35. A. Furch, 29. Drtil. Rozhodčí: Kika, Hucl - Zídek, Komínek. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 2159. Konečný stav série: 4:1.