Třebíč - Vrchlabí 3:4 SNTřebíč prohrála doma s Vrchlabím po nájezdech, přesto vede už o tři body

Hokejisté Třebíče podlehli ve 29. kole první ligy doma Vrchlabí 3:4 po samostatných nájezdech a vedou tabulku o tři body před Litoměřicemi, které si zápas na ledě pražské Slavie předehrály už 29. listopadu a zvítězily 6:1. Při premiéře nového trenéra Roberta Svobody uspěl Přerov, který zvítězil v Sokolově 3:1 a posunul se na 9. pozici.

Momentka z utkán Vrchlabí - Třebíč.

Třebíč teprve podruhé z posledních osmi duelů našla přemožitele. Vrchlabí ukončilo svou sérii tří porážek bez bodového zisku. Mezi 23. a 32. minutou získalo vedení 3:0. Skóre otevřel Michal Machač a potom dvakrát skóroval Patrik Urban, který svůj druhý gól vstřelil v přesilové hře.

V čase 32:12 se v oslabení radovali poprvé domácí díky brance Radima Ferdy. Potom se ještě ve druhé třetině v přesilovce pěti proti třem prosadil Jiří Hunkes a ve 46. minutě vyrovnal Ladislav Bittner. V nájezdech se prosadili jen hostující Tomáš Zeman a Urban.

Přerov nastoupil poprvé pod Robertem Svobodou, který nahradil odvolaného Vladimíra Kočaru. Jeho tým se ve 3. minutě ujal vedení díky brance Jakuba Kubeše, krátce po polovině utkání zvýšil Marek Sloboda a v 53. minutě upravil Filip Dvořák v oslabení na 3:0. Pokračující přesilovku Sokolova sice využil za půl minuty Otakar Šik, ale potom už se stav nezměnil. Zubři se radovali po sérii tří porážek a vyhráli teprve podruhé z posledních sedmi zápasů. Domácí Baník po sérii osmi výher podruhé za sebou neuspěl.

Po dvou porážkách zabraly Benátky nad Jizerou, které doma porazily Šumperk 5:1 a připsaly si teprve druhé vítězství z posledních osmi zápasů. Středočechy dostal v 5. minutě do vedení v přesilové hře Jakub Rychlovský a po 43 sekundách druhé části zvýšil v další početní výhodě Jan Šír. Po čtyřech minutách třetí části snížil Lukáš Žálčík, ale výhru pečetili Daniel Bukač, Sebastian Čederle a v přesilovce Adam Najman. Draci neuspěli po sérii tří výher.

Havířov podlehl doma 5:6 Jihlavě a nenavázal na páteční výhru z Přerova 2:0, při které debutoval na lavičce nový trenér Tomáš Potěšil. O třetím vítězství Dukly za sebou rozhodl v zápase plném zvratů v čase 57:27 Tomáš Čachotský. Domácím nepomohly k bodovém zisku ani čtyři asistence Jakuba Doktora.

Prostějov po dvou porážkách zvítězil na vlastním ledě na Porubou 2:1. Jestřáby dovedly k tříbodovému zisku dvě využité přesilové hry. V 7. minutě otevřel skóre Petr Beránek, po 175 sekundách druhé části sice vyrovnal Radim Toman, ale v čase 30:35 rozhodl Jan Kloz. Ostravané prohráli pátý z uplynulých šesti duelů.

29. kolo první hokejové Chance ligy:
Benátky nad Jizerou - Šumperk 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 5. Rychlovský, 21. J. Šír, 47. Bukač, 48. Čederle, 53. A. Najman - 44. Žálčík. Rozhodčí: Jechoutek, Květoň - Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 224.
Havířov - Jihlava 5:6 (0:1, 4:2, 1:3)
Branky: 35. a 41. Dostálek, 22. L. Bednář, 23. Pechanec, 40. Š. Kratochvil - 25. a 47. T. Harkabus, 32. a 52. Skořepa, 3. Kachyňa, 58. Čachotský. Rozhodčí: Skopal, Vrba - Maštalíř, Zídek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 487.
Sokolov - Přerov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 54. Šik - 3. Kubeš, 32. M. Sloboda, 53. F. Dvořák. Rozhodčí: Grech, Šindel - Coubal, Tvrdík. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 373.
Třebíč - Vrchlabí 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 33. Ferda, 36. Hunkes, 44. L. Bittner - 24. a 32. P. Urban, 23. M. Machač, rozhodující sam. nájezd T. Zeman. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 813.
Prostějov - Poruba 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 7. P. Beránek, 31. J. Kloz - 23. R. Toman. Rozhodčí: Kostourek, Šudoma - Kotlík, Hanzlík. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 514.
Frýdek-Místek - Kadaň 5:0 kontumačně.