Švédsko - Švýcarsko 2:1Švýcaři nevyhráli v EHT ani na desátý pokus

Hokejisté Švédska porazili na úvod Českých her v utkání hraném v Klotenu domácí Švýcarsko 2:1. V tabulce seriálu Euro Hockey Tour tak zvýšili svůj náskok na druhé Finy i třetí Čechy na sedm bodů a už nemohou být předstiženi. Švýcaři naproti tomu dál čekají na první výhru. Všechny góly padly až v posledních devíti minutách, vítězný dal v čase 52:25 Jonas Brodin, jenž zvyšoval na 2:0.

Zleva Švýcar Tobias Geisser a Švéd Tim Heed

První velkou šanci měli Švédové, když v páté minutě zakončoval Eriksson Ek, strážce domácí branky Berra ho však vychytal. Po chvilce byli naopak kousek od vedoucí branky Švýcaři: veterán Ambühl pálil z ideální pozice mezi kruhy, gólman Wallstedt reflexivně máchl lapačkou a jejím hřbetem vytěsnil kotouč těsně nad branku. Změnu skóre nepřinesla ani Herzogova teč.

Ve 25. minutě nezkrotil Senteler poskakující kotouč před odkrytou brankou, Zetterlund na druhé straně nezamířil z dobré pozice přesně. O chvilku později se na Berru řítil osamocený Olofsson, pokusem o bekhendový blafák ho však nepřekvapil. Další velkou šanci nevyužil Ambühl.

Gólmani Berra a Wallstedt drželi nakonec čistý štít až do 52. minuty. Švýcaři sice přečkali bez úhony prohřešek Loeffela, který byl jediným vyloučeným hráčem zápasu, ale pak si mezi kruhy našel odražený puk Zetterlund a otevřel skóre. Uběhlo jen 57 sekund a zblokovaným pokusem na bližší tyčku překvapil Berru Brodin. Na začátku 56. minuty sice ještě snížil Thürkauf, ale další gól už nepadl.

České hokejové hry (Betano Hockey Games) v Klotenu, závěrečný turnaj Euro Hockey Tour:
Švýcarsko - Švédsko 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 56. Thürkauf - 52. Zetterlund (Sörensen), 53. Brodin (Friberg). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Vikman (Fin.) - Fuchs, Cattaneo (oba Švýc.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 4537.
Švýcarsko: Berra - Loeffel, Siegenthaler, Fora, Aebischer, Egli, Jung, Baragano, Geisser - Thürkauf, Hischier, Kurashev - Moy, Haas, Ambühl - Simion, Senteler, Herzog - Ch. Bertschy, Richard, Scherwey - Künzle. Trenér: Fischer.
Švédsko: Wallstedt - Heed, Fantenberg, L. Bengtsson, Nemeth, Sellgren, Brodin, Berglund - Friberg, L. Johansson, Nygard - Holtz, Eriksson Ek, V. Olofsson - Lekkerimäki, Ehn, Unger Sörum - Zetterlund, Lundeström, Sörensen - Vejdemo. Trenér: Hallam.