Hlavní obsah

ANTOŠOVA BŘITVA: Kometa se musí probrat! Takhle by totiž nový stadion rozhodně nenaplnila

19. 9. 2023 6:19

Začátek sezony nám přinesl jedno velké překvapení; extraligu vedou Karlovy Vary. Každý řekne, že jsou odehrána teprve dvě kola, jenže pro všechny je vstup do soutěže hrozně důležitý, protože v týmu navodí skvělou atmosféru. Jak nakopnete první čtvrtinu základní části, vždycky vám to vydrží až do Vánoc.

Foto: S využitím ČTK

Zklamaní hokejisté Komety Brno

Článek

Parta lídrů kolem Jiřího Černocha a Ondřeje Beránka se rozrostla o Honzu Hladonika, který najednou skvěle zapadl. Přestože má ročník narození 1999 a někdo ho ještě může považovat za mladého hráče, je naopak velmi zkušený, a najednou mají Karlovy Vary ve výběru spoustu výborných hráčů schopných hrát skvěle dopředu.

Musím říct, že jsem vzestup Energie trochu čekal. Sice žádná velká jména, přitom ale pracanti, kteří hokej hrají už delší dobu. Vypadá to, že tahle sezona by pro Vary mohla být velmi dobrá.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Kometa Brno 4:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

I díky brankářské posile z Pardubic Dominiku Frodlovi, který se jeví jako skvělý nákup. A vlastně i dobré rozhodnutí pro Frodla samotného, že šel do pracovitého týmu, kterému je schopný pomoct. Přestože v pátek ve Vítkovicích udělal drobnou chybu z níž padl gól, přijde mi, že našel tým, v němž by se mu mohlo dařit. Potřebuje chytat, stoprocentní vytížení a důvěru, kterou mají rádi všichni brankáři.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Karlovy Vary - Brno, zákrok Dominika FrodlaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa by chtěla už v roce 2026 hrát v nové hale, jejíž stavba má vyjít extrémně draho; kolem šesti miliard korun. S výkony, které ukazuje na začátku této sezony, na ni těch 13 tisíc lidí na nový stadion rozhodně nepřijde.

Kometa se musí rychle probrat. Moc času na to nemá, protože s jednou další prohrou bude zbytek první čtvrtiny pracovat jen na tom, aby dohnala bodovou díru před sebou.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC KOMETA BRNO vs. Mountfield HK, a.s.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Při sledování Brna mě nejvíc překvapilo zjištění, že v prvních třech formacích má sedm zahraničních hráčů, což je celkem dost. Měli by být viditelně nezbezpeční pro všechny, což zatím nejsou. Stejně jako celá Kometa.

V prvním kole s Hradcem měla jen 17 střel na bránu, což je strašný. Gól nedala ani v neděli ve Varech a před Patrikem Martincem s Jardou Modrým je teď velký úkol, jak probudit střelce. Nejen ty zahraniční, ale i „karlovarskou“ dvojici Jakub Flek, Martin Kohout.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Brno - Hradec Králové, zranění brněnského KolláraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa je po Havířovu (1999) a Liberci (2018) teprve třetím týmem v samostatné extralize, který v prvních dvou kolech nedal gól. Pro všechny to musí být obrovské překvapení, protože její mužstvo papírově nevypadá vůbec špatně. Ne že by Kometa měla být hned od začátku první, ale určitě si přála trefit začátek. To se nepodařilo, a její výkony jsou navíc hodně matné, když to řeknu slušně.

Milan Antoš

Milan Antoš je bývalý hokejový útočník, dnes spolukomentátor ČT. Dvanáct sezon hrál českou extraligu, nastupoval za Slavii, Plzeň, Jihlavu a Ústí nad Labem. S Pražany získal v roce 2003 titul a o rok později stříbro, se Západočechy vybojoval v roce 2000 bronz.

Reklama