SESTŘIH: Krok od záchrany. Kladno se další výhrou přiblížilo k setrvání v extralize

Zbývá poslední krok k udržení se mezi elitou. Hokejisté Kladna ve třetím zápase baráže extraligy porazili na venkovním ledě Vsetín 3:2. Stav série tak činí 3:0 ve prospěch Rytířů, a pokud zvládnou i zítřejší čtvrtý duel, zajistí si setrvání v nejvyšší soutěži. Rozhodující branku v brněnské aréně, kde Valaši našli pro probíhající sérii azyl, vsítil v závěru druhé třetiny forvard Martin Procházka.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: VHK Robe Vsetín vs. Rytíři Kladno 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Kladno ve čtvrté minutě šlo do jednobrankového vedení. Útočník Matyáš Filip vyslal bekhendovou přihrávku na obránce Richarda Jarůška, jenž usměrnil kotouč do horního růžku brankáře Vsetína Maksima Žukova.

Vsetín–Kladno 0:1 (4. Jarůšek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nicméně Vsetínští byli blízko vyrovnání. Do šance dva na jednoho se dostali Pavel Klhůfek a Luboš Rob, střelu druhého jmenovaného však vychytal kladenský brankář Adam Brízgala, který se stačil rychle přemístit na druhou stranu.

Vsetín–Kladno, hostující Brízgala vychytal RobaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno v 37. minutě navýšilo svůj náskok na 2:0. Po přihrávce Jakuba Klepiše z levého kruhu se k puku dostal Lotyš Eduards Tralmaks a razantní umístěnou ranou překonal Žukova.

Vsetín–Kladno 0:2 (37. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vsetín však na svou odpověď nenechal dlouho čekat a snížil ztrátu na Středočechy zpět o jednu branku. Dva rychlé pokusy Valachů sice skončily na hostujícím gólmanovi, Matyáš Dědek však poslal již ležícímu Brízgalovi nechytatelnou ránu za jeho záda a snížil skóre zápasu.

Vsetín–Kladno 1:2 (38. Dědek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Z branky se ale zaplněná brněnská aréna dlouho neradovala. Jakub Klepiš a Martin Procházka se vydali ve 40. minutě do přečíslení dva na jednoho. Domácí brankář se po kotouči v držení prvního zmíněného natahoval hokejkou, jenže v tu chvíli přišla přihrávka, po které už Procházka zakončoval k odkryté pravé tyči.

Vsetín–Kladno 1:3 (40. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bláznivý závěr druhé třetiny přinesl ještě další branku Vsetína. Střelec první banky Dědek vyvezl kotouč na levý kruh a nahrál jej Eriku Hrňovi, jenž čtyři vteřiny před koncem dějství překonal Brízgalu. Valaši tak znova snížili na rozdíl pouhé branky.

Vsetín–Kladno 2:3 (40. Hrňa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V závaru před brankou měl šanci vsítit gól kapitán domácích Jan Kern, Brízgala však jeho pokus z bezprostřední blízkosti dokázal vychytat.

Vsetín–Kladno, šance domácího KernaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O chvíli později mohl pro změnu kladenský Tralmaks navýšit vedení Středočechů, úplně odkrytou branku ale při svém pokusu přestřelil. Neproměněná šance ale nic neměnila na dalším vítězství Kladna v barážové sérii. V pondělí může Vsetínu zasadit finální úder a úspěšně zvládnout bitvu o setrvání mezi elitou.

Vsetín–Kladno, Rytíř Tralmaks přestřelil prázdnou bránuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Baráž o hokejovou extraligu v Brně - 3. zápas:
VHK Robe Vsetín - Rytíři Kladno 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Dědek, 40. Hrňa (Dědek) - 4. Jarůšek (Filip, Slováček), 37. Tralmaks (Klepiš, J. Pytlík), 40. M. Procházka (Klepiš, Jarůšek). Rozhodčí: Kika, Ondráček - Rampír, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 0:3.
Vsetín: Žukov - Š. Jenáček, Kojo, Hryciow, Staněk, Larsen, Ondračka, Ďurkáč - Rob, Klhůfek, Matějček - Hrňa, Dědek, O. Machala - Š. Bláha, Kern, Hořanský - Vaňo, M. Kratochvil, Holec. Trenér: Weintritt.
Kladno: Brízgala - Ticháček, T. Hejda, Babka, Slováček, Martenet, Veber - M. Procházka, Filip, Jarůšek - Tralmaks, Klepiš, Smoleňák - Sideroff, J. Pytlík, Frolík - Jágr, Melka, J. Strnad - od 41. navíc Kusý. Trenér: O. Vejvoda ml.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.