Mistr na Spartě vyhořel, děsivá série Kladna pokračuje! Kometa smázla Vary, velký obrat Hradce

Kompletní menu sedmi zápasů nabídlo 41. kolo hokejové Tipsport extraligy. Po třech porážkách v řadě uspěla Sparta, která porazila Třinec 5:1, dva body bere Mladá Boleslav po vítězství v prodloužení nad Vítkovicemi 1:0. Výhru 5:3 si z ledu Plzně odváží Litvínov, uspěla i Kometa, když si poradila s Karlovými Vary 5:1. Jedenáctou porážku v řadě si připsalo poslední Kladno, které padlo v Pardubicích 1:3. Dva body za výhru 3:2 po nájezdech nad Českými Budějovicemi bere Olomouc, do nájezdů dospěl i duel Liberce s Hradcem Králové, kde byl po výhře 4:3 šťastnější Mountfield.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Závěrečná bitka mezi Spartou a TřincemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Bitvu druhé Sparty s třetím Třincem začali lépe domácí hokejisté, když je v 7. minutě poslal do vedení jednadvacetiletý Petr Ton. Podruhé inkasoval hostující Mazanec v 28. minutě, kdy nestačil na Buchteleho střelu, a Pražané tak vedli po dvou třetinách o dvě branky.

Když v 49. minutě zvýšil už na 3:0 Chlapík, bylo o vítězi rozhodnuto. Radost z čistého konta zkazil Kořenářovi Kundrátek, poslední slovo však znovu patřilo Spartě. Na 4:1 upravil svou druhou brankou večera Chlapík, při power play Ocelářů pak pečetil vítězství Pražanů gólem do prázdné branky Forman.

41. kolo: Sparta - Třinec

Boleslavi stačila jediná trefa

Marně čekali fanoušci ve vítkovické Ostravar Aréně na branku, obrany Ridery a Mladé Boleslavi jednoznačně převyšovaly útočné snahy soupeře. Domácí Klimeš ani hostující Růžička za 60 minut hry nepustili za svá záda ani jediný puk. Jediná branka tak k smutku většiny diváků padla v druhé minutě prodloužení, kdy se prosadil Malát a rozhodl o vítězství Bruslařů 1:0.

41. kolo: Vítkovice - Mladá Boleslav

Plzeň nestačila na Litvínov

Hokejisté Plzně vstoupili do duelu s Litvínovem lépe, když je v 8. minutě poslal po perfektně zakončeném nájezdu do vedení Söderlund. Domácí fanoušci si vedení vychutnávali necelých šest minut, než se o vyrovnání postaral Koblasa. Ve druhé třetině se Verva dostala poprvé v zápase do vedení díky Kudrnově trefě, domácí však stihli ještě do druhé přestávky po trefě Holešinského vyrovnat.

Rozhodující úder si hosté schovali do začátku třetí třetiny, kdy se během 21 sekund prosadili Jaks a Hlava – a Litvínov rázem vedl o dvě branky. Indiáni stihli reagovat Schleissem, poslední slovo však patřilo hostům, na konečných 5:3 uzavřel skóre svou druhou brankou Hlava.

41. kolo: Plzeň - Litvínov

Kometa si poradila s Vary

Karlovy Vary vstoupily do zápasu na ledě Komety skvěle, když je už po 111 sekundách poslal do vedení Kofroň. Tím však pozitiva Energie skončila. Moravané nejprve odpověděli v polovině úvodní třetiny díky brance Vincoura, ve druhé části nejdříve Cingel poslal Moravany poprvé v zápase do vedení, na dvoubrankový rozdíl pak zvýšil Moses. Definitivní jistotu přidal v závěrečné části Kollár, na konečných 5:1 uzavřel skóre v poslední minutě Zaťovič.

41. kolo: Kometa Brno - Karlovy Vary

Hradec otočil bitvu s Libercem

Liberec vstoupil do zápasu s Hradcem Králové ve velkém stylu a už v 8. minutě vedl po brankách Hawryluka, Vlacha a Faško-Rudáše o tři branky. Hosté se však nesložili. Do konce první třetiny snížil z přesilovky Blain, v druhé části pak srovnali Eberle a Zachar. V třetí dvacetiminutovce ani prodloužení branka nepadla, o bodu navíc pro hosty tak rozhodly samostatné nájezdy, kdy se za Hradec trefili Tamáši a Pavelka, jediný přesný zápach domácích si připsal Kevin Klíma.

41. kolo: Liberec - Hradec Králové

Šťastná výhra pro Olomouc

Lepší vstup do zápasu s domácí Olomoucí si hosté z Českých Budějovic nemohli přát, když už po 13 sekundách prostřelil Konráda Ordoš. Kohouti se k odpovědi dostali krátce po polovině utkání díky Klimkově trefě. Dvě sekundy před koncem druhé části však vrátil Motoru těsný náskok Gulaš. Hanáci dokázali v závěrečném tlaku vyrovnat, Hrachovinu prostřelil osmnáct sekund před třetí sirénou Nahodil a poslal zápas do prodloužení. V něm branka nepadla, v nájezdech se pak domácí prosadili hned třikrát a rozhodli o svém vítězství 3:2.

41. kolo: Olomouc - České Budějovice

Pardubice srazily posledního

Roli jasného favorita začaly Pardubice proti poslednímu Kladnu plnit v 18. minutě díky Hájkově trefě. Rytíři s vědomím, že na ledě lídra nemají co ztratit, vyrovnali v 24. minutě, kdy přesilovou hru využil Ticháček. Z branky se však Středočeši radovali pouhých 38 sekund, domácím vrátil těsný náskok Radil. Statečně bojující hosty definitivně srazil v 45. minutě Paulovič, který rozhodl o vítězství Pardubic 3:1. Kladno tak padlo pojedenácté v řadě a zůstává poslední.

41. kolo: Pardubice - Kladno