Sparta znovu na kolenou! Zoufalé Kladno padlo podesáté v řadě. Pardubice, Třinec i Kometa slaví

Hokejová Tipsport extraliga měla v pátek na programu šest zápasů 40. kola. Výhru slaví Třinec, který si poradil s Plzní 3:0. Potřetí v řadě padla Sparta, když padla na ledě Českých Budějovic 3:5. Pohodovou výhru 4:1 si veze z ledu Mladé Boleslavi Liberec, slaví i Pardubice, které uspěly v Litvínově 3:1. Desátou porážku v řadě si připsalo poslední Kladno, když doma podlehlo Olomouci 2:3. V posledním pátečním utkání se po obratu radovala z výhry 3:2 po prodloužení nad Hradcem Králové Kometa.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

České Budějovice – Sparta 4:3 (49. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinečtí hokejisté začali roli favorita proti Plzni potvrzovat v 19. minutě, kdy se v přesilové hře prosadil kanadský útočník Helewka, který překonal Hlavaje. Druhou branku si Oceláři schovali do 37. minuty, po Draveckého trefě vedli obhájci titulu po dvou třetinách o dvě branky. V závěrečné části pak pečetil výhru Ocelářů 3:0 Růžička.

40. kolo: Třinec - Plzeň

Ordoš zničil Spartu hattrickem

Sparta vstoupila do bitvy s domácími Budějovicemi skvěle, když ji už po 14 sekundách poslal do vedení Buchtele. Ještě veseleji bylo Pražanům v 13. minutě, kdy Němeček podruhé překonal Hrachovinu. Parádní představení však přinesla druhá třetina. Už po dvou a půl minutách druhé části bylo po brankách Ordoše a Harrise vyrovnáno. Favorit na rychlé branky domácích reagoval díky Chlapíkovi, který jim v 27. minutě v přesilové hře vrátil vedení.

Motor ale ještě do konce třetiny vyrovnal, postaral se o to svou druhou brankou večera Ordoš, který prostřelil Kořenáře. Rozhodující moment přišel v 50. minutě, ve které se prosadil Gulaš, na konečných 5:3 uzavřel gólem do opuštěné sparťanské branky Ordoš, který tak zkompletoval hattrick.

40. kolo: České Budějovice - Sparta

Litvínov na lídra nestačil

Litvínov vstoupil do zápasu s lídrem extraligy bez respektu a 24 sekund před koncem první třetiny se dočkal díky Kirkově brance v přesilovce odměny v podobě vedoucího gólu. Dynamo však v prostřední třetině zápas otočilo. Nejdříve vyrovnala nová posila z Třince Pánik, vedení na stranu favorita pak překlopil Sedlák. Hosté již těsné vedení udrželi, třetí gól přidal při power play hostů znovu Pánik a Pardubice tak vezou výhru 3:1.

40. kolo: Litvínov - Pardubice

Liberec vybral Boleslav

Mladé Boleslavi první třetina zápasu proti Liberci vůbec nevyšla, hosté ji díky brankám Filippiho a Birnera vyhráli 2:0. A když v 24. minutě zvýšil na tříbrankový rozdíl Najman, začaly se akcie Bruslařů strmě propadat. Malou naději pro domácí vykřesal na začátku třetí třetiny Závora, definitivní slovo však patřilo Tygrům, když v power play završil skóre na 4:1 gólem do prázdné branky Vlach.

40. kolo: Mladá Boleslav - Liberec

Kladno podesáté v řadě padlo

Kladno hodlalo mizernou sérii bez vítězství prolomit proti Olomouci a začalo dobře, když ho v 9. minutě poslal do vedení Jarůšek. Ještě do konce třetiny však Hanáci skóre otočili. Na 1:1 srovnal Menšík, vedení na stranu hostů strhl Kusko. V prostřední třetině navýšil vedení Kohoutů už na 3:1 Sirota. Sedm sekund před druhou sirénou vrátil umdlévajícím Rytířům naději v přesilovce Sideroff. Na více však už domácí nedosáhli, padli 2:3 a připsali si desátou porážku v řadě.

40. kolo: Kladno - Olomouc

Velký obrat Komety

Utkání mezi Kometou Brno a Hradcem Králové přerušila v 15. minutě díra v ledu, kvůli které se úvodní dvacetiminutovka dohrávala po přestávce v rámci druhé třetiny. V té padla jen jediná branka, k smutku domácích fanoušků se o ni postaral hostující Perret. Když na začátku třetí třetiny zdvojnásobil náskok Mountfieldu Eberle, začalo to s nadějemi Moravanů vypadat bídně. Domácí ale zápas nezabalili, během 53 sekund se Pospíšil a Gazda postarali o vyrovnání. Definitivní obrat pak Brňané završili v prodloužení, když v 64. minutě rozhodl o jejich výhře Flek.

40. kolo: Kometa Brno - Hradec Králové