Hr. Králové - Litvínov 3:0Bojovná Verva poprvé pod novým trenérem bez bodu

45. Cingel 1 : 0
59. Okuliar 2 : 0
60. Lalancette 3 : 0

Hokejisté Litvínova vyšli pod novým hlavním trenérem Karlem Mlejnkem poprvé bodově naprázdno. Po reprezentační přestávce prohráli ve 20. kole extraligy v Hradci Králové 0:3. Rozhodující gól v souboji defenziv a brankářů vstřelil ve 45. minutě slovenský útočník Lukáš Cingeľ. Třetí domácí výhru Mountfieldu za sebou ještě pečetili Oliver Okuliar a Christophe Lalancette. Gólman Henri Kiviaho udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Zleva Bohumil Jank z Hradce Králové, Šimon Stránský z Litvínova a brankář Hradce Králové Henri Kiviaho.

Po lepším startu hradeckých hokejistů měl první vyloženou šanci v 10. minutě litvínovský Demel, brankář Kiviaho ale jeho dorážku vytěsnil. Hru víc rozjely teprve fauly na obou stranách, paradoxně v přesilovce hostů nejvíce zahrozili Jank a z úniku Štohanzl. Verva se mohla opřít o výkon gólmana Godly, jenž se v tlaku před přestávkou vytáhl zejména proti ráně Kevina Klímy. Za první třetinu pochytal sedmnáct střel.

Litvínov si za zvýšenou aktivitu vysloužil 80 sekund dlouhou přesilovku pěti proti třem, do jediného zajímavějšího zakončení se ale dostal Kudrna. Hala potom ztichla po Zacharově nájezdu, když hradecký útočník v nezaviněném pádu narazil nožem brusle přímo do Godly. Slovenský brankář naštěstí skončil jen s naříznutou látkou na kalhotách.

Zleva Kelly Klíma z Hradce Králové, Kristpas Zile z Litvínova a Pawel Zygmunt z Litvínova.

Poprvé ho překonal až ve 45. minutě krajan Cingeľ, který završil vlastní akci střelou k tyči pod lapačku. Protože Zachar v dalším úniku podklouzl a Jergl nezpracoval puk před prázdnou brankou,

Verva necelé tři minuty před sirénou odvolala Godlu na střídačku. Zápas pod drobnohledem reprezentačního kouče Kariho Jalonena však definitivně rozhodli Okuliar a Lalancette.

20. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 45. Cingeľ, 59. Okuliar (Cingeľ), 60. Lalancette (Jergl, Jank). Rozhodčí: Pražák, Obadal - Zíka, Rampír. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 4078.
Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Pilař, F. Pavlík, Rosandič, Piegl - Zachar, Lev, Okuliar - Jergl, Lalancette, Kevin Klíma - Kelly Klíma, Cingeľ, R. Pavlík - Z. Doležal, Štohanzl, Smoleňák. Trenér: T. Martinec.
Litvínov: Godla - D. Zeman, Zile, Jaks, Strejček, Wesley, Demel, Freibergs - Abdul, M. Sukeľ, Kudrna - P. Zdráhal, Estephan, Š. Stránský - Hlava, Gut, P. Straka - Havelka, Helt, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.