Kuriózní série Liberce skončila! Litvínov už není poslední

Kuriózní šňůra Liberce v podobě sedmi nerozhodných výsledků v základní hrací době v řadě od začátku aktuálního ročníku Tipsport extraligy skončila. V předehrávce 10. kola zdolali Bílí Tygři hokejisty Českých Budějovic vysoko 6:1, poprvé v sezoně slaví plný tříbodový zisk a posunuli se na druhé místo neúplné tabulky za Pardubice. Částečná spokojenost může vládnout i v Litvínově, který opustil poslední místo. V dohrávce 6. kola zvítězili Severočeši v Karlových Varech 4:1 a na dno tabulky tak klesl právě poražený tým z lázeňského města.

Brankář Litvínova Šimon Zajíček.

Liberec je remízovým králem extraligy, dlouhou sérii nerozhodných výsledků po základní hrací době ale v úterý ukončil rázným způsobem. Jihočeši sice v prostřední části hry snížili zásluhou z Liberce hostujícího Šedivého na 1:2, ale pouhé dvě sekundy před koncem druhé dvacetiminutovky vrátil Bílým Tygrům vedení o dva góly šťastnou trefou Vlach.

Už necelých pět minut před koncem třetí třetiny tak sáhl hostující trenér Modrý ke hře bez brankáře, tento tah mu ale nevyšel. Ihned po vhazování pojistil první tříbodovou výhru domácích v probíhajícím ročníku trefou do prázdné branky Frolík. Hosté už pak zcela rezignovali a v pohodě hrající Liberečtí přidali zásluhou Balinskise a Štibingra další góly.

Litvínov po pěti prohrách v neděli konečně uspěl, když ve třetí třetině otočil souboj s Hradcem Králové a poprvé v sezoně vyhrál. A vyhrávat se mu, zdá se, zalíbilo. V souboji zatím nejhorších týmů soutěže v Karlových Varech poslal v Pokrušnohorském derby domácí místo sebe na dno tabulky. Hostům pomohl k úspěchu nástup do druhé třetiny, kdy z bezbrankového stavu odskočili do vedení 2:0. První extraligový gól dal v litvínovském dresu mladý útočník Michal Gut, jenž připojil navrch také asistenci.

Dohrávka 6. kola hokejové Tipsport extraligy:
Karlovy Vary - Litvínov 1:4
Branky: 28. Gríger - 21. M. Sukeľ, 25. Wesley, 49. Gut, 60. Š. Stránský
Předehrávka 10. kola:
Liberec - České Budějovice 6:1
Branky: 33. a 59. Balinskis, 19. Birner, 40. J. Vlach, 56. Frolík, 60. Štibingr - 35. J. Šedivý