SESTŘIH: Jágrovo Kladno slaví! Rytíři v nejkratším možném termínu udrželi extraligu

Hokejisté Kladna s Jaromírem Jágrem v sestavě zvítězili ve čtvrtém barážovém utkání proti Vsetínu 4:3, sérii ovládli přesvědčivě 4:0 na zápasy a třetí rok v řadě udrželi v baráži extraligovou příslušnost. Gólovou přetahovanou ve vsetínském azylu v Brně rozhodl v 53. minutě útočník Rytířů Matyáš Filip. Valaši neuspěli při pokusu o návrat do nejvyšší soutěže po 17 letech.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: VHK Robe Vsetín vs. Rytíři Kladno 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vsetín byl v úvodu aktivnější. Ondřej Machala dostal nabídku mezi kruhy, jeho střela zápěstím ale orazítkovala jen tyč.

Vsetín - Kladno, domácí Machala trefil tyčku kladenské brankyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vsetínský Machala při vlastním oslabení využil kladenské nepřesnosti ve středním pásmu a posunul puk na osu hřiště, kde byl Štěpán Bláha. Útočník Valachů pak v úniku překonal Brízgalu střelou nad vyrážečku.

Vsetín - Kladno 1:0 (17. Š. Bláha)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vsetín mohl zkraje druhé třetiny zvýšit náskok. Machala ale z bezprostřední blízkosti jen otřel kotouč o tyčku.

Vsetín - Kladno, vsetínský Machala z těsné blízkosti netrefil brankuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A tak přišla naopak kladenská vyrovnávací branka. Vsetín schytal trest za příliš mnoho hráčů na ledě, následně ještě Šimon Jenáček vyhodil kotouč do hlediště a Valaši šli do tří. Rytíři dvojitou přesilovku rychle zužitkovali, Ticháčkovo nahození od modré tečoval Radek Smoleňák.

Vsetín - Kladno, dvě zbytečná vyloučení Vsetína a následný trestVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Smoleňák mohl následně poslat hosty do vedení, v obrovské příležitosti ale trefil jen vsetínského brankáře Žukova.

Vsetín - Kladno, hostující Smoleňák před poloprázdnou brankou trefil pouze brankářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno ještě ve druhé třetině vývoj utkání otočilo. Slováčkovu střelu ze 33. minuty Žukov pouze vyrazil a před brankou nachystaný Deven Sideroff pak zametl puk do klece.

Vsetín - Kladno 1:2 (33. Sideroff)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže Vsetín našel rychlou odpověď, o necelé tři minuty později pálil z první přesně Machala a bylo to 2:2.

Vsetín - Kladno 2:2 (36. Machala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vsetínu vyšel parádně vstup do třetí třetiny. Matějček poslal puk na osu hřiště, odkud se štěstím zakončil Bláha, který si tak připsal svou druhou branku v utkání.

Vsetín - Kladno 3:2 (42. Š. Bláha)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vsetín mohl náskok zvýšit. Patriks Zabusovs ale skákající kotouč do odkryté klece usměrnit nedokázal.

Vsetín - Kladno, domácí Zabusovs netrefil prázdnou brankuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Místo toho bylo ve 48. minutě opět vyrovnáno. Martin Procházka vyslal tvrdý projektil, který Žukovovi propadl mezi rukou a betonem.

Vsetín - Kladno 3:3 (48. M. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři si v 53. minutě vzali zpět nejtěšnější náskok. Slováček vyřešil přečíslení dva na jednoho přihrávkou na Matyáše Filipa, který nastavenou holí usměrnil kotouč do horní části branky.

Vsetín - Kladno, vítězná branka kladenského Matyáše FilipaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři si už závěr utéct nenechali a potřetí v řadě tak mohli slavit, že se v baráži udrželi mezi elitou.

Vsetín - Kladno, radost Rytířů po udržení extraligové příslušnostiVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Baráž o hokejovou extraligu v Brně - 4. zápas:
VHK Robe Vsetín - Rytíři Kladno 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 17. Š. Bláha (O. Machala), 36. O. Machala (Klhůfek, Š. Jenáček), 42. Š. Bláha (Matějček) - 23. Smoleňák (Ticháček, Klepiš), 33. Sideroff (Slováček, J. Pytlík), 48. M. Procházka (Slováček, Filip), 53. Filip (Slováček). Rozhodčí: Mrkva, Šindel - Blažek, Lederer. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 7700 (vyprodáno). Konečný stav série: 0:4.
Vsetín: Žukov - Š. Jenáček, Kojo, Hryciow, Staněk, Larsen, Ondračka, Ďurkáč - Rob, Klhůfek, Jonák - Hrňa, Dědek, O. Machala - Š. Bláha, Matějček, Hořanský - Zabusovs, M. Kratochvil, Holec. Trenér: Weintritt.
Kladno: Brízgala - Ticháček, T. Hejda, Babka, Slováček, Martenet, Veber - M. Procházka, Filip, Jarůšek - Tralmaks, Klepiš, Smoleňák - Sideroff, J. Pytlík, Frolík - Jágr, Melka, J. Strnad. Trenér: O. Vejvoda ml.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.