SESTŘIH: Gólové hody v Budějovicích, Litvínov v divokém zápase přestřílel Motor

Kdo ve čtvrtek zavítal v Budějovicích do Budvar arény, rozhodně nelitoval. Předehrávka 48. kola Tipsport extraligy mezi domácím Motorem a Litvínovem nabídla gólové hody, diváci viděli celkem jedenáct branek. Jihočeši od začátku duelu tahali za kratší konec provazu, Vervě se naopak dařilo využívat mezírek v domácí obraně a ve 35. minutě vedla už 6:0. Motor se ale nevzdal, dvěma slepenými góly do konce třetiny snížil na 2:6, a když se ve třetí části během necelých třech minut prosadili domácí útočníci Kondelík s Gulašem, bylo to rázem 4:6. Závěrečný tlak domácích ale utnul parádní trefou přes celé hřiště přímo z buly David Kaše, který upravil na konečných 4:7. Litvínov se díky tříbodové výhře posunul na čtvrtou příčku tabulky.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Verva Litvínov - Game Highlights 4:7Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Budějovickému obránci Pavlovi Pýchovi utekl puk při rozehrávce, do zajímavé příležitosti se dostal hostující Matúš Sukeľ, otevřít skóre se mu ale nepodařilo. Po vzájemné srážce skončili oba hokejisté na ledě.

České Budějovice - Litvínov, šance LitvínovaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínovský útočník Nicolas Hlava dostal ideální přihrávku od Davida Kašeho a dělovkou z první nedal gólmanovi domácích Dominiku Hrachovinovi šanci, hosté vedli 1:0.

České Budějovice - Litvínov 0:1 (8. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bek Motoru Mikuláš Hovorka tvrdě atakoval hostujícího Radima Šaldu, vyloučen byl na dvě minuty.

České Budějovice - Litvínov , faul na litvínovského hráčeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Verva navýšila svoje vedení na 2:0, v přesilovce po levém křídle ujel Petr Koblasa a přesnou ranou pod horní tyč nedal Hrachovinovi šanci.

České Budějovice - Litvínov 0:2 (11. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodčímu se po úvodním buly druhé třetiny zamotal puk mezi nohy a lehce zazmatkoval.

České Budějovice - Litvínov, momentVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Forvard hostí Ondřej Kaše vyvezl kotouč z vlastní obranné třetiny, jeho následnou nepříliš důraznou střelu si smolně tečoval jeden z domácích hráčů do vlastní branky, Litvínov vedl už 3:0.

České Budějovice - Litvínov 0:3 (22. Kaše O.)Video: Tipsport Extraliga / BPA

S Motorem to nevypadalo vůbec dobře, ve 33. minutě se střelou mezi betony domácího gólmana prosadil Liam Kirk, hosté vedli již 4:0.

České Budějovice - Litvínov 0:4 (33. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ondřej Kaše vsítil druhou branku v zápase, šikovnou tečí zvýšil na 5:0, gól následně posvětilo i video.

České Budějovice - Litvínov 0:5 (35. Kaše O.)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Budějovická obrana v rozkladu, snadnou branku vsítil po parádní nahrávce Kudrny Sukeľ a dal na 6:0.

České Budějovice - Litvínov 0:6 (35. Sukeľ )Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se přece jenom ještě nevzdali, přesilovku využil Jan Štencel, Motor snížil na 1:6.

České Budějovice - Litvínov 1:6 (36. Štencel)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval domácí útočník Jakub Valský, pohotově dorazil puk do odkryté klece a korigoval náskok hostí na 2:6.

České Budějovice - Litvínov 2:6 (38. Valský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Milan Gulaš v pádu posunul kotouč na Jáchyma Kondelíka, který překonal střelou po ledě Mateje Tomka.

České Budějovice - Litvínov, 3:6 (48. Kondelík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Tentokrát si oba budějovičtí hráči prohodili role, Kondelík nahrával Gulašovi a ten se parádní trefou prosadil a snížil na 4:6.

České Budějovice - Litvínov, 4:6 (50. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

David Kaše se prosadil přímo z buly, do odkryté branky upravil na konečných 7:4.

České Budějovice - Litvínov, 4:7 (58. Kaše D.)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávka 48. kola hokejové extraligy:
Banes Motor České Budějovice - HC Verva Litvínov 4:7 (0:2, 2:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 36. Štencel (Gulaš), 38. Valský (Koláček, M. Doudera), 48. Kondelík (Gulaš), 50. Gulaš (Ordoš) - 8. Hlava (D. Kaše, O. Kaše), 11. Koblasa (Kudrna), 22. O. Kaše (Czuczman), 33. Kirk (Abdul), 35. O. Kaše (Hlava), 35. Sukeľ (Koblasa, Kudrna), 58. D. Kaše. Rozhodčí: Hribik, Ondráček - Kajínek, Zíka. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 6057.
České Budějovice: Hrachovina (35. Strmeň) - Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Vráblík - Gulaš, Kondelík, Ordoš - Kubík, Harris, F. Přikryl - Vopelka, Pech, Simon - Valský, Koláček, Toman. Trenér: Čihák.
Litvínov: M. Tomek - D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda - Koblasa, Sukeľ, Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Gut, Kirk - Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.