SESTŘIH: Mistr v problémech, rozhodne sedmý zápas. Motor může jako první postoupit po úvodních třech prohrách

Po prvních třech duelech série takřka nemyslitelné, teď reálně možné. Hokejisté Třince prohráli ve čtvrtfinále s Českými Budějovicemi potřetí v řadě a hazardují s postupem do semifinále. Motor doma zvítězil 3:0, srovnal sérii na 3:3 na zápasy a může se stát vůbec prvním týmem v tuzemském play off, kterému se podaří postoupit po úvodních třech porážkách. Úřadujícím mistrům v úterý nepomohl ani gólman Kacetl, který naskočil premiérově v letošním play off. Inkasoval už po 27 vteřinách z první střely v zápase od kapitána Jihočechů Gulaše. Rozhodující utkání se uskuteční ve čtvrtek v Třinci.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Oceláři Třinec 3:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Čtvrtfinále play off: 6. zápas České Budějovice - Třinec

Třinec nasadil vůbec poprvé v letošním play off do branky Ondřeje Kacetla, fantoma posledních let vyřazovacích bojů. Jenže Kacetl inkasoval už z první střely ve 27. vteřině, když jej překonal kapitán Motoru Gulaš.

České Budějovice–Litvínov 1:0 (1. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři poprvé zahrozili v 9. minutě, střelu Draveckého ale ukryl Hrachovina do své lapačky.

České Budějovice–Třinec, zákrok Hrachoviny proti Draveckému.Video: Tipsport Extraliga / BPA

O tři minuty později vyhrál na druhé straně souboj u zadního mantinelu Kondelík nad Romanem. S pukem si vyjel před Kacetla a i kvůli teči od třineckého útočníka Hrehorčáka poslal puk do branky – 2:0.

České Budějovice–Třinec 2:0 (12. Kondelík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 22. minutě přebruslil Hrehorčák obránce Motoru, upaloval na Hrachovinu, ten jej ale vychytal.

České Budějovice–Třinec, Hrachovina vychytal Hrehorčáka.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 27. minutě obdržel třinecký Voženílek dvouminutový trest za nedovolené bránění na Kondelíka. A forvard Ocelářů byl pořádné nazlobený, že musí na trestnou lavici.

České Budějovice–Třinec, faul Voženílka na Kondelíka.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Velkou šanci na snížení měl třinecký Daňo, z dorážky ale netrefil poloprázdnou branku. Hra pokračovala a na druhé straně měl tutovku Kubík, Kacetl ale podržel Oceláře zákrokem lapačkou.

České Budějovice–Třinec, šance třineckého Daňa ani budějovického Kubíka gólem neskončily.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Tři minuty před závěrečnou sirénou zvýšil na 3:0 střelou do opuštěné branky domácí útočník Valský.

České Budějovice - Třinec 3:0 (57. Valský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 6. zápas:
Banes Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávka: 1. Gulaš (M. Doudera), 12. Kondelík, 57. Valský. Rozhodčí: Jeřábek, Stano (SR) - Zíka, Rampír. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 6421 (vyprodáno). Stav série: 3:3.
České Budějovice: Hrachovina - Kachyňa, M. Doudera, Pýcha, Štencel, Vráblík, Gulaši - Gulaš, Kondelík, Ordoš - D. Simon, F. Přikryl, M. Beránek - Valský, Pech, Kubík - M. Toman, Vopelka, Koláček. Trenér: Čihák.
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Polášek - M. Růžička, Čacho, A. Nestrašil - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Helewka, P. Vrána, D. Voženílek - Hrehorčák, M. Roman, Dravecký. Trenér: Moták.