SESTŘIH: Pospíšil řídil obrat Komety v Litvínově

Hokejisté Komety zvítězili v předehrávce 42. kola extraligy na ledě Litvínova 3:2. O výhře Brňanů rozhodl v závěrečné dvacetiminutovce dvěma brankami Kristián Pospíšil. Kometa vyhrála osmý z posledních devíti zápasů a poskočila na pátou příčku. Severočeši zůstávají čtvrtí.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brňané dostali již po 109 sekundách výhodu přesilové hry, kterou sice nevyužili, ale krátce po návratu Kirka z trestné lavice bylo s Vervou zle. Steve Moses nedal tváří v tvář Šimonu Zajíčkovi nárok a poslal Kometu do vedení.

Litvínov-Brno 0:1 (5. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov se snažil okamžitě odpovědět a do dobré příležitosti se dostal Ondřej Kaše. S bekhendovým blafákem ovšem proti Dominiku Furchovi neuspěl.

Litvínov-Brno, šanceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

29 sekund před první přestávkou se domácí radovali. Jenže předčasně. Kvůli střetu domácího Nicolase Hlavy s Furchem na hraně brankoviště gól neplatil. Litvínov si ještě vyžádal trenérskou výzvu, ale ani ta úspěšná nebyla, a tak si ještě Verva vykoledovala dvouminutový trest.

Litvínov-Brno, neuznaný gólVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov v úvodu třetiny přečkal oslabení a vzápětí převzal otěže. Dlouhý zámek druhé formace domácích měl kýžený efekt. Nahození Denise Zemana od modré těsně před Furchem tečoval David Kaše a vyrovnal.

Litvínov-Brno 1:1 (26. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V poslední sekundě prostřední dvacetiminutovky byl vyloučen brněnský zadák Moro, Verva tak do závěrečného dějství vstupovala s výhodou přesilové hry a tu využila dokonale. Bombou z první se prosadil Petr Koblasa.

Litvínov-Brno 2:1 (41. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Z vedení se však Severočeši neradovali dlouho. Ve 46. minutě se ihned po buly trefil Kristián Pospíšil a srovnal krok.

Litvínov-Brno 2:2 (46. Pospíšil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 54. minutě došlo k nepříjemnému střetu pro brněnského Adama Zbořila. Ve středním pásmu totiž inkasoval tvrdý hit od Pawela Zygmunta.

Litvínov-Brno, srážkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Duel už pomalu směřoval do prodloužení, když se Kometa dostala do brejku a přečíslení dva na jednoho vyřešil Pospíšil střelou. Zajíček neměl nárok a druhý zásah slovenského forvarda zajistil Brnu vítězství.

Litvínov-Brno, 2:3 (56. Pospíšil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávka 42. kola hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 26. D. Kaše (Zeman, O. Kaše), 41. Koblasa (Jaks) - 5. Moses (Okál, A. Zbořil), 46. K. Pospíšil (Kollár), 56. Pospíšil (Moro). Rozhodčí: T. Veselý, Pilný - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3896.
Litvínov: Zajíček - D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda - Koblasa, Jícha, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Gut, Kirk - Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.
Brno: D. Furch - Gazda, Ďaloga, Moro, Ščotka, Osburn, Hrbas, L. Kaňák - Flek, Cingel, Zaťovič - J. Kos, Kollár, K. Pospíšil - Moses, A. Zbořil, Okál - Kohout, Ekrt, Vincour. Trenér: Modrý.