SESTŘIH: Fantastický Mandát hattrickem popravil Plzeň, lídr slaví desátou výhru v řadě

Lídr extraligové tabulky nezaváhal ani v dohrávce 32. kola. Pardubice zásluhou tří branek Jana Mandáta přehrály Plzeň 3:1. Dynamo zvítězilo podesáté v řadě a na druhou Spartu má už jedenáctibodový náskok. Naopak krize Západočechů se prohlubuje, Škodovka padla popáté za sebou.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Škoda Plzeň 3:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do první šance se už ve 2. minutě dostali Západočeši, ale Zámorský si na pardubického gólmana Willa nepřišel.

Pardubice - Plzeň, zákrok pardubického brankáře Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 5. minutě se tak skóre měnilo na druhé straně. Poulíček vyhrál buly a Mandát bombou z první propálil Hlavaje.

Pardubice - Plzeň 1:0 (5. Mandát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V prostřední dvacetiminutovce se dostal do úniku domácí Hyka. Místo kotouče však v plzeňské brance skončil gólman Škodovky Hlavaj.

Pardubice - Plzeň, srážkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté měli vynikající nástup do závěrečného dějství a již po 60 sekundách smazali manko. Popáté v sezoně se trefil Jansa.

Pardubice - Plzeň 1:1 (42. Jansa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jako přes kopírák! Ve 48. minutě Poulíček uspěl na vhazování a Mandát se opět z první trefil zcela nechytatelně, Hlavaj byl bez šance.

Pardubice - Plzeň 2:1 (48. Mandát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítězství Pardubic zpečetil do prázdné branky znovu Mandát a zkompletoval hattrick.

Pardubice - Plzeň 3:1 (59. Mandát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dohrávka 32. kola hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Mandát (Poulíček), 49. Mandát (Poulíček), 59. Mandát - 41. Jansa (Lev). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 8329.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, J. Kolář, Hájek, Vála, Bučko - Hyka, T. Zohorna, Pánik - Radil, R. Kousal, Paulovič - Říčka, Poulíček, Mandát - Herčík, Rákos, T. Urban. Trenér: Zadina.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Piskáček, Michal Houdek, Laakso, Skok - Rekonen, Mertl, Holešinský - Lev, Jansa, Schleiss - Matýs, Benák, Söderlund - P. Straka, Soukup, K. Hrabík. Trenér: Kořínek.