SESTŘIH: Domácí ostuda zapomenuta. Bílí Tygři uspěli v Plzni

Předehrávku 26. kola extraligy zvládli lépe hokejisté Liberce. Bílí Tygři zvítězili na ledě Plzně 3:1. Vítěznou branku zaznamenal Kanaďan Jayce Hawryluk. Severočeši tak odčinili domácí debakl proti brněnské Kometě (1:6). Škoda naopak na výhry nad Mladou Boleslaví a Hradcem Králové nenavázala a v tabulce zůstává jedenáctá. Liberečtí se vyhoupli na šestou příčku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. Bílí Tygři Liberec 1:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Úvodní oťukávání mohla změnit situace z 5. minuty. Po chybě Liberce se do přečíslení dva na jednoho dostali domácí. Petr Straka našel Matýse, ale gólman Bílých Tygrů Pařík se včas přesunul a udržel bezbrankový stav.

Plzeň - Liberec, šance PlzeňVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre otevřel až ve 28. minutě kanadský obránce T.J. Melancon, jenž propasíroval kotouč mezi Hlavajem a tyčkou do plzeňské branky a zajistil Liberci náskok.

Plzeň - Liberec 0:1 (28. Melancon)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Když už to vypadalo, že druhá část vyzní lépe pro hosty, Plzeň z ojedinělé šance srovnala. Po skrumáži se k odraženému puku dostal Tomáš Mertl a po šikovném objetí liberecké branky vyrovnal.

Plzeň - Liberec 1:1 (38. Mertl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Těsně před začátkem závěrečné dvacetiminutovky se vyskytla nepříjemná komplikace. V ledu se objevila díra a nebylo jasné, jak rychle se domácím ledařům podaří situaci vyřešit. Po pár minutách se ke spokojenosti všech třetí dějství opravdu rozjelo.

Plzeň - Liberec , díra v leduVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 46. minutě si Severočeši vzali vedení zpět. V přesilovce se prosadil Kanaďan Hawryluk.

Plzeň - Liberec 1:2 (46. Hawryluk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 58. minutě mohl náskok Bílých Tygrů navýšit „miláček plzeňských tribun“ Oscar Flynn, ale jeho střelu zastavila tyč.

Plzeň - Liberec, tyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň ve snaze o vyrovnání sáhla ke hře bez brankáře, ale žádnou vyloženou šanci si Západočeši nevypracovali. Naopak se konečně prosadil Flynn, když přidal pojistku a zpečetil vítězství Liberce 3:1.

Plzeň - Liberec 1:3 (59. Flynn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávka 26. kola hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 38. Mertl (Pour) - 28. Melancon (Flynn, A. Najman), 46. Hawryluk (Budík, Flynn), 59. Flynn (Rychlovský, Filippi). Rozhodčí: Pražák, Květoň - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 3256.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Dujsík, Laakso, Piskáček, Kvasnička, Houdek - Schleiss, Mertl, Holešinský - Lev, Indrák, Söderlund - Rekonen, Jansa, Pour - Matýs, P. Straka, Hrabík. Trenér: Kořínek.
Liberec: Pařík - Melancon, McCoshen, Knot, Budík, Ivan, T. Galvas, Derner - Kelly Klíma, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Peréz, Bulíř, Birner - Pekař, Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.