Stopky za napadání sudích! Disciplinárka trestala hned v sedmi případech

Viktor Ujčík se po neděli rozhodně nenudil. Šéf disciplinární komise hokejové extraligy za nedělní 25. kolo rozdal hned sedm trestů. Ondřej Mikliš, Michael Frolík, Rok Macuh a Ondřej Kaše obdrželi dvouzápasový trest za fyzické napadání rozhodčích. Stopku dostal i Denis Zeman. Radek Smoleňák s Andrejem Nestrašilem pak vyfasovali finanční pokutu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Třinec - Pardubice, Nestrašilovi ruply nervy a dohrálVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Disciplinárka vyslala jasný signál směrem k extraligovým týmům. Na rozhodčí nám nesahejte! Dalo by se říct, že za nedělní kolo rozdala exemplární tresty. Podle videozáznamů šlo totiž převážně o nezaviněné srážky spíš než o úmyslné napadání sudích. Trest na dvě utkání, tedy nejnižší možný za tento přestupek, za něj však vyfasovali hned čtyři hráči.

„Při svém rozhodnutí disciplinární komise zohlednila rovněž zkušenosti a trendy ve vyspělých hokejových soutěžích a došla k závěru, že byla ve všech případech naplněna skutková podstata přestupku,“ uvedla Asociace profesionálních klubů v tiskové zprávě s tím, že před nedělním kolem musela disciplinárka řešit jen jeden případ tohoto rázu.

Ondřej Kaše (HC Verva Litvínov), trest na dva zápasy

Severočeši prohráli čtyřikrát v řadě, teď obdrželi další špatnou zprávu. Na dva zápasy s Olomoucí a v Pardubicích přišli o jednu z hlavních opor Ondřeje Kašeho. Ten ve třetí třetině utkání ve Vítkovicích projížděl kolem pravého mantinelu a rozhodčího Robina Šíra, který o litvínovském útočníkovi nevěděl. Mírně poodstoupil do strany a dostal tvrdý, leč určitě nechtěný zásah.

Litvínovský Ondřej Kaše sestřelil rozhodčíhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Michael Frolík (Rytíři Kladno), trest na dva zápasy a pokuta 10 % z platu

I v tomto případě se rozhodčí zapletl do incidentu a schytal to od Michaela Frolíka. Zkušený kladenský útočník ve třetí třetině na ledě Českých Budějovic spěchal za odraženým kotoučem v rohu kluziště, v cestě mu však stál sudí Antonín Jeřábek, kterého povalil na zem. Přijde tak o utkání s Karlovými Vary a v Olomouci a navíc o 10 procent z platu.

Kladenský Frolík srazil rozhodčíhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Rok Macuh (HC Olomouc), trest na dva zápasy

Podobná situace i v Mladé Boleslavi. Slovinský útočník Rok Macuh vstřelil Bruslařům dva góly, vyfasoval však z tohoto utkání dvouzápasovou stopku. V závěru úvodní třetiny se chtěl zapojit do souboji v rohu kluziště, cestou však strčil do hlavního rozhodčího Jana Jaroše. Olomoucký forvard přijde o utkání v Litvínově a doma s Kladnem.

Olomoucký Macuh poslal rozhodčího k leduVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ondřej Mikliš (HC Sparta Praha), trest na dva zápasy a pokuta 10 % z platu

A poslední trest za napadání sudích, tentokrát trochu jiný případ. Ondřej Mikliš se v polovině utkání na ledě Karlových Varů zapletl nejprve do slovní přestřelky s domácím Jiřím Černochem. Sparťanský obránce už ze situace odjížděl, ale nakonec se za Černochem ještě rozjel. Čárový sudí David Thuma se ho snažil zastavit, Mikliš ho však odstrčil, kvůli čemuž přijde o duely v Mladé Boleslavi a s Českými Budějovicemi.

Fyzické napadání rozhodčích sparťana MiklišeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Denis Zeman (HC Verva Litvínov), trest na jeden zápas

Verva přišla hned o dva hráče, za sekání obdržel jednozápasovou stopku obránce Denis Zeman. Ten v první třetině krátce po přerušení sekl před litvínovskou brankou vítkovického Petra Fridricha mezi nohy. V utkání dostal jen dvouminutový trest.

Sekání litvínovského Denise ZemanaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Andrej Nestrašil (HC Oceláři Třinec), pokuta 20 tisíc korun

Průběžný stav 0:5 s Pardubicemi pořádně nerozdýchal třinecký útočník Andrej Nestrašil. Ten po krosčeku Růžičky na Poulíčka protestoval u rozhodčích tak vehementně, že dostal dvouminutový a následně i desetiminutový trest za nesportovní chování. Na trestné lavici pak naštvaně bouchl hokejkou do plexiskla, za což ho sudí předčasně poslali do kabin. Od disciplinárky dostal 20tisícovou pokutu.

Radek Smoleňák (Rytíři Kladno), pokuta 10 % z platu

Finanční postih vyfasoval i kladenský útočník Radek Smoleňák, konkrétně 10 procent z platu za nafilmovaný pád. Smoleňák podle disciplinárky přihrál pád po zákroku českobudějovického Milana Gulaše ve druhé třetině. Rozhodčí za tuto situaci nevylučovali.

Nafilmovaný pád kladenského SmoleňákaVideo: Tipsport Extraliga / BPA