Hlavní obsah

Hokejisté získali na podporu léčby leukémie téměř 900 000 korun

25. 2. 2021 17:27

ruhý ročník charitativního projektu "O Kapku lepší hokej" zaměřený na podporu léčby leukémie vynesl 872 396 korun. Oproti loňsku tak hráči a týmy extraligy, první ligy i reprezentace získali na léčení dětí s poruchami krvetvorby a dalšími onkologickými onemocněními více než dvojnásobnou částku.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Největší byl zájem o dres Jaromíra JágraFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

"Vybraná částka je neuvěřitelná, velmi nás naplňuje zjištění, že v nelehké době pandemie se fandové hokeje dokážou spojit a společně pomoci druhým v tak nevídané míře," uvedl ředitel Nadačního fondu Kapka naděje Jan Fischer a poděkoval společnosti BPA sport marketing, která projekt koordinovala a zástupcům České televize a O2 TV.

Logo s oranžovou stužkou měli na dresech hráči národního týmu v jednom z utkání Švédských her. V domácích soutěžích měli hokejisté logo projektu na přilbách a vybraní hráči nastoupili ve speciálně upravených dresech, které šly následně do dražby. Řada hráčů si upravila hokejky oranžovými omotávkami.

Z celkové částky téměř 900 000 korun nadace nejvíce získala z dražby dresů vybraných hráčů (287 050). Prvoligové Kladno v oranžových dresech nastoupilo komplet a následně je vydražilo za 206 764 korun. Největší zájem byl o dres Jaromíra Jágra, za nějž jeden z fanoušků zaplatil 45 200 korun.

Sbírku na podporu nadace uspořádali hráči a funkcionáři prvoligového Frýdku-Místku, partneři Komety Brno, více než sto tisíc poslali hokejoví fanoušci pomocí DMS zpráv a přímých plateb.

"Chtěl bych poděkovat všem, kteří se do projektu zapojil. Radost nám udělali hráči, kluboví funkcionáři či televizní redaktoři. Všichni brali podporu zcela přirozeně a sami vymýšleli, kam všude mohou dostat oranžovou barvu, aby tak na problematiku boje s onkologickými onemocněními u dětí co nejvíce upoutali pozornost," řekl vedoucí hokejového oddělení BPA sport marketing Petr Nitsche.

Reklama

Sdílejte článek