Hlavní obsah

Hradec získal do branky Fina. Přivábil dva Kanaďany i borce ze Sparty

1. 5. 2021 13:28

Brankářský tandem hradeckého Mountfieldu Lukeš, Sajdl doplní Fin Henri Kiviaho, který přichází pod Bílou věž ze slovenských Nových Zámků. Východočeši ulovili také sparťanského obránce Petra Kalinu i dvě zámořské akvizice. Zadní řady vyztuží Kanaďan Graeme McCormack a konkurenci v ofenzivě rozšíří jeho krajan Christophe Lalancette. Klub o tom v sobotu informoval v tiskové zprávě.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Brankář Hradce Králové Štěpán Lukeš (na sníku) vytvoří tandem s Finem Kiviahem. Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Kiviaho zaplní místo po odchodu Marka Mazance. Sedmadvacetiletý Fin sbíral zkušenosti ve své rodné zemi, za mořem i ve slovenské extralize. V 51 duelech za Nové Zámky se pyšnil úspěšností zákroků 91,5 procenta. S Hradcem Králové uzavřel roční kontrakt s možností uplatnění opčního práva. „Henriho jsme dlouhodobě sledovali, byli jsme se na něj i několikrát podívat, a navíc jsme dostali skvělé reference od skautů i trenérů působících ve slovenské extralize. Myslíme si, že vytvoříme kvalitní brankářské duo. Máme to předběžně nastavené tak, že bude chytat gólman s aktuálně nejlepší formu," řekl generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

V Hradci skončil slovenský bek Dominik Graňák, jemuž skončilo hostování a zamířil do Plzně. Místo něj přichází třicetiletý Kanaďan McCormack, jenž během tří sezon v barvách Nitry, Trenčína a Michalovců nastřádal 121 kanadských bodů. Také on podepsal smlouvu na rok s opcí. „Graeme je univerzální obránce, který umí výborně podpořit ofenzívu a navíc je fyzicky skvěle připravený. Sledovali jsme několik obránců ve slovenské a rakouské nejvyšší soutěži a Graeme se nám z nich líbil nejvíc," prohlásil Kmoníček.

Druhým novicem v obranných řadách bude třiadvacetiletý Kalina, jenž se upsal na dva roky s možností opce. „Petr letos v nabitém kádru Sparty nedostával tolik příležitostí, kolik by si představoval. Rozhodl se proto pro změnu v rámci extraligy a my jsme rádi, že jsme ho získali. Bereme ho jako perspektivního hráče, proto jsme se domluvili na víceleté spolupráci. Tomáš Martinec si z několika možností vybral právě jeho," vykládá Kmoníček.

Rovněž ofenziva doznala některých změn. Marku Zacharovi vypršelo hostování z Liberce, Sklenářovi zase skončila smlouva. Útok proto doplní šestadvacetiletý centr Lalancette, jenž uplynulé dva roky válčil a pravidelně bodoval v Michalovcích, když ve 105 utkáních zaznamenal 30 gólů a 61 asistencí. „Christophe je hráč, který nás zaujal svým dobrým pohybem a ofenzivními dovednostmi. Svým bruslením by měl zapadnout do herního stylu, který chtějí naši trenéři praktikovat," připomněl Kmoníček.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Obránce Petr Kalina odešel ze Sparty do hradeckého Mountfieldu.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

„I letos jsme se v první fázi soustředili na český trh. Jednali jsme s několika kvalitními hráči, nakonec se však rozhodli pro jinou nabídku. V tomto směru nás dost limitovala skutečnost, že jsme v období, kdy se tyto „obchody" realizují, nevěděli, se kterými trenéry vstoupíme do nové sezóny. To byl u některých hráčů, se kterými jsme jednali, poměrně zásadní problém. Někteří další hráči dali přednost finančně lepším nabídkám. Je pravdou, že nejsme klubem, který má neomezené možnosti a máme interně stanovené určité finanční limity, přes které z mnoha důvodů jít nechceme. Zvlášť v této době. Defenzivní řady máme tímto uzavřené, jedno místo si necháváme v útoku pro kvalitního forvarda. Na další podpis ale nemusíme spěchat, jelikož máme kádr téměř kompletní," dodává Kmoníček.

Reklama

Související témata: