Článek
Jednadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu Král, který působil od 16 let v Liberci, vytvoří dvojici s jedničkou Energie Dominikem Frodlem. Dosavadní karlovarská dvojka Petr Hamalčík naopak odešel do Liberce.
„Dana znám z mládežnických reprezentací. Má výborné parametry a skvělý pohyb v brankovišti. S trenérem gólmanů Lukášem Mensatorem jsme se na něm shodli, sledovali jsme ho delší dobu. Po odchodu Petra Hamalčíka jsme se rozhodli právě pro něj. Je to perspektivní gólman, který má na svůj věk už solidní extraligové zkušenosti,“ uvedl sportovní ředitel Energie Jiří Kalous.
Král v této sezoně extraligy v konkurenci jedničky Petra Kváči odchytal 18 utkání s průměrem 3,27 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 89,66 procenta a jednou udržel čisté konto. Ve dvou duelech nastoupil také za prvoligové Litoměřice. Celkem má za tři sezony v nejvyšší soutěži 57 duelů, průměr 2,96 a úspěšnost 90,69 procenta. Nulu vychytal dvakrát. V první lize nastupoval i za Benátky nad Jizerou a Přerov.
Karlovy Vary jsou královské město. A nyní máme svého Krále! 👑 🤩
— HC Energie K. Vary (@hokejkv) May 6, 2025
Tisková zpráva: https://t.co/1NRYGrtHcV#VeVaru pic.twitter.com/xjnkLvwB70
„Moc se na to těším. Už jsem se stihl seznámit s klukama, je to tu super. Vary hrály vloni parádní hokej, všechno se mi líbilo, takže rozhodování bylo jednoduché,“ řekl Král.
Třiadvacetiletý Malát v uplynulé sezoně v extralize nebodoval v 17 utkáních za Mladou Boleslav ani v 13 duelech na hostování v Českých Budějovicích. Odehrál také 14 zápasů v první lize za Kolín a zaznamenal gól a asistenci. Odchovanec Klatov, který hrál i za Plzeň, má v extralize celkem 207 utkání a 42 bodů (17+25). „Je to pro mě nový impulz a výzva. V Energii bych se chtěl co nejvíce ukázat,“ uvedl Malát.