SESTŘIH: Třinec má k titulu o krok blíž! Druhý bod zajistil dvěma krásnými trefami Hudáček

Třinečtí hokejisté vyhráli třetí zápas finále play off extraligy nad Pardubicemi 4:3 a ujali se vedení 2:1 na zápasy. K vítězství Ocelářům pomohl dvěma krásnými góly slovenský útočník Libor Hudáček. Dynamo sice úřadujícího mistra přestřílelo 44:25, dalších 34 pokusů ale zblokovali domácí hráči. Čtvrtý duel se hraje v neděli od 17:00 opět na třineckém ledě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Dynamo Pardubice 4:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zajímavý byl už pohled na zápasové sestavy. V té pardubické totiž z rozhodnutí trenérů chyběl Richard Pánik, kterého kouč Marek Zadina posadil už v závěru druhého duelu poté, co zkušený slovenský forvard předvedl další zkrat a nechal se zbytečně vyloučit. Jeho místo v elitní formaci zaujal Martin Kaut, do třetí lajny naskočil navrátilec Robert Říčka.

Do třinecké sestavy se vrátil kanonýr Martin Růžička, který byl však zapsán jen jako třináctý útočník a na ledě se neobjevil. Důvěru v brance Ocelářů i po šesti inkasovaných gólech znovu dostal Ondřej Kacetl.

Dynamo v úvodu dostalo výhodu přesilové hry. V ní měl však největší šanci Třinec. Tomáš Hyka totiž pokazil rozehrávku a Patrik Hrehorčák pelášil sám na Willa, kterého se snažil vymíchat, jenže při finální kličce mu kotouč utekl.

Třinec–Pardubice, domácí Hrehorčák se po chybě Hyky dostal do šance v oslabeníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři se však dočkali vedení v 11. minutě. Marko Daňo z pravé strany přihrával před branku na Ciencialu, který se sice kotouče nedotkl, puk přesto skončil v síti. Smolně si ho srazil za Willa obránce Libor Hájek.

Třinec–Pardubice 1:0 (11. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí vedení však netrvalo ani dvě minuty. Druhá pardubická formace totiž předvedla nádhernou kombinaci. Zohorna nachystal skvělou pozici pro Lukáše Radila, kterému zblízka už jen zbývalo zavěsit kotouč za přesunujícího se Kacetla.

Třinec–Pardubice 1:1 (13. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Za další tři minuty už však domácí opět vedli. K radosti třineckých fanoušků rozhodčí poslali na trestnou lavici Zohornu za zbytečný krosček po odpískání.

Třinec–Pardubice, Zohornův zbytečný faul a následný gól HudáčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zohornův prohřešek Oceláři potrestali už po 17 vteřinách. Libor Hudáček vyslal z levého kruhu nechytatelnou dělovku do bližšího horního rohu Willovy branky.

Třinec–Pardubice 2:1 (16. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na konci 24. minuty si vzal Hudáček slovo znovu. Slovenský kanonýr se dostal ke kotouči u modré čáry, puk mu šel parádně na hůl a tvrdě se o něj opřel. Will sice dobře viděl, ale přesto propustil dělovku do sítě.

Třinec–Pardubice 3:1 (24. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hned vzápětí mohl snížit pardubický kapitán Lukáš Sedlák, v tísni ale Kacetla nepřekonal a pak na střídačce popustil uzdu emocím a zplna hrdla si zakřičel.

Třinec–Pardubice, Sedlák po spálené šanci na střídačce zuřilVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo poté soupeře znovu zatlačilo a vytvořilo si velké množství šancí. Tu největší měl na holi Adam Musil, proti němuž ovšem předvedl Kacetl výtečný zákrok lapačkou.

Třinec–Pardubice, Kacetl proti Adamu Musilovi podržel TřinecVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 37. minutě už se však Východočeši dočkali snížení. Zohorna odčinil svůj faul druhou asistencí v zápase, když nádhernou přihrávkou našel najetého Jana Mandáta, který únik vyřešil povedenou střelou na bližší tyč.

Třinec–Pardubice 3:2 (37. Mandát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Další problém pro Oceláře nastal v posledních sekundách druhé části, kdy Martin Kaut při pokusu o střelu zasáhl holí do obličeje Viliama Čacha, který zakrvácený rychle mířil do šatny na šití. Pardubický útočník vyvázl bez trestu, jelikož od této sezony se už faul vysokou holí při odehrání kotouče nepíská. Třinecký Čacho však naštěstí pro domácí do třetí části nastoupil, ačkoliv s náhradním dresem bez jmenovky a číslem 92.

Třinec–Pardubice, třinecký Čacho dostal hokejkou do obličeje a musel na ošetřeníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo se ve třetí části snažilo o vyrovnání, ale marně. Třinec odolal a z brejku v 57. minutě přidal uklidňující čtvrtou trefu Andrej Nestrašil, který zasunul kotouč mezi Willovy betony.

Třinec–Pardubice 4:2 (57. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Východočeši odvolali gólmana už necelé tři minuty před koncem a v 59. minutě ještě duel zdramatizovali. Adam Musil se výborně zorientoval na brankovišti a z otočky doklepl puk do sítě.

Třinec–Pardubice 4:3 (59. A.Musil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Víc už ale Pardubice nestihly, do vedení 2:1 v sérii tak jde Třinec. Nejlepším domácím hráčem byl vyhlášen autor dvou branek Libor Hudáček.

Třinec–Pardubice, Ocelářům k druhému vítězství pomohl dvěma krásnými góly HudáčekVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Finále play off hokejové extraligy – 3. zápas:
HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Daňo (L. Hudáček, Šenkeřík), 16. L. Hudáček (Kundrátek, P. Vrána), 24. L. Hudáček (Nestrašil, Kundrátek), 57. Nestrašil (D. Voženílek) - 13. Radil (T. Zohorna, Čerešňák), 37. Mandát (T. Zohorna, Will), 59. A. Musil (Radil, T. Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Květoň - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 2:1.
Třinec: Kacetl – Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, Šenkeřík – Hrehorčák, Čacho, Dravecký – Nestrašil, Helewka, D. Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Kurovský, P. Vrána, M. Roman. Trenér: Moták.
Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála – Hyka, Sedlák, M. Kaut – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – Paulovič, A. Musil, Říčka – Vondráček, Poulíček, Mandát . Trenér: Zadina.