Hlavní obsah

Komise rozhodčích trestá dva sudí za chybně vyhodnocené ofsajdy stopkou na tři zápasy

11. 1. 2021 14:21

Komise rozhodčích hokejového svazu zastavila čárovým sudím Marku Hlavatému a Ladislavu Lučanovi činnost na tři soutěžní zápas kvůli chybám, kterých se v minulém týdnu dopustili v zápasech extraligy. V obou případech šlo o chybně vyhodnocené ofsajdové situace.

Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Plzeňský útočník Petr Kodýtek překonává v prodloužení gólmana Komety Karla Vejmelku. Tato branka ale kvůli ofsajdu neměla platit.Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Článek

Hlavatý v duelu Zlína s Brnem v pondělí 5. ledna neodpískal ofsajd, který ve 24. minutě předcházel úvodní trefě zápasu útočníka Komety Horkého. Rozhodnutí vyhodnotila komise rozhodčích jako chybné a zdůraznila, že se nejednalo o nepřehlednou ani hraniční situaci.

O pět dnů později naopak byla poškozena Kometa. V jejím nedělním zápase proti Plzni Lučan chybně vyhodnotil situaci, která předcházela gólu forvarda Západočechů Kodýtka v prodloužení.

Lučan při ní rozpažil předčasně, neboť hráč zastavil kotouč na modré čáře ve chvíli, kdy spoluhráč přejížděl do útočného pásma soupeře. V rozhodném momentu, při němž měl čárový rozhodčí částečně zakrytý výhled, se tak kotouč ještě v útočném pásmu nenacházel. Chybné rozhodnutí tak mělo přímý vliv na výsledek utkání.

Nad rámec uvedeného rozhodnutí komise rozhodčích ČSLH zdůraznila, že i nadále platí doporučení, aby hraniční situace na modré čáře byly posuzovány ve prospěch hry a hra nebyla přerušována. Ve zmiňovaných případech se však o vysloveně hraniční situace nejednalo.

Reklama

  Ml. Boleslav - Plzeň zítra 17 : 30
20221201T17 : 30:00+0100
Ml. Boleslav vs. Plzeň
Ml. Boleslav vs. Plzeň
Ml. Boleslav
Plzeň
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?