Liberec - Plzeň 4:2Liberec dvakrát ztrácel, přesto vyhrál

39. Vlach 2 : 2
40. Gríger 3 : 2
48. Filippi 4 : 2

26. 11. 2021 20:39

Hokejisté Liberce porazili v utkání 26. extraligového kola Plzeň 4:2. Bílí Tygři si připsali druhou výhru po sobě a utnuli tak sérii tří domácích porážek, přestože Západočeši dvakrát vedli. Dva góly dal útočník Tomáš Filippi.

Zleva brankář Plzně Miroslav Svoboda a Marek Zachar z Liberce.Foto: Radek Petrášek, ČTK

V dresu Plzně dorazila pod Ještěd poprvé v roli hosta dlouholetá opora Bílých Tygrů Michal Bulíř, aktuálně nejproduktivnější hráč hostů. Jeho návrat však mohla s ohledem na nová vládní protiepidemická opatření sledovat jen tisícovka diváků.

Hosté z Plzně předvedli bleskový vstup do utkání a již ve druhé minutě se ujali vedení, když Budíkovu přihrávku před branku nešťastně srazil za Kváčova záda obránce Štibingr. Domácí odpověděli náporem a v osmé minutě se dočkali vyrovnání. Po souhře prvního útoku stál na konci akce Filippi, jenž bekhendem zavěsil pod horní tyčku. Hosté si mohli vzít vedení zpět, jenže střelu Kantnera zastavila branková konstrukce.

Michal Bulíř (vpravo) z Plzně.Foto: Radek Petrášek, ČTK

Druhé dějství nabídlo oboustranně rychlý hokej, gólů se ale diváci dočkali až v závěru třetiny. Ve 36. minutě se při signalizované výhodě dostal k puku před Kváčou neobsazený Lang a poslal hosty znovu do vedení.

Nápor domácích přinesl vyrovnání ve 39. minutě, kdy Vlach střílel ze záporného úhlu do zad brankáře Svobody. Ten při zákroku vychýlil branku, ale po konzultaci s videorozhodčím byl gól uznán. Než se hosté vzpamatovali z vyrovnání, našel Klepiš před Svobodou zcela volného Grígera, který strhl vedení na stranu Liberce.

Ve třetí třetině se prosadili domácí ve 48. minutě. Po závaru před Svobodou si našel puk Filippi a zvýšil přes ležícího brankáře hostí na 4:2. Domácím pak zatrnulo, když Kváča inkasoval tvrdou bombu z mezikruží přímo do masky, naštěstí bez vážnějších následků. Necelé dvě minuty před koncem zkusili hosté power play, Liberečtí ale svůj náskok uhájili.

26. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Filippi (Gríger), 39. J. Vlach (P. Jelínek), 40. Gríger (Klepiš), 48. Filippi (Ordoš, Kolmann) - 2. Budík, 36. V. Lang (Jiříček, Schleiss). Rozhodčí: Pešina, Micka - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).
Liberec: Kváča - Kolmann, Rosandič, Melancon, M. Ivan, Štibingr, Derner, J. Šedivý - Gríger, Filippi, Ordoš - Zachar, Klepiš, A. Najman - Jiruš, P. Jelínek, J. Vlach - Klapka, J. Šír, A. Dlouhý. Trenér: P. Augusta.
Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák, Kaňák, Jiříček, Kremláček, Budík, Kvasnička - Schleiss, Kodýtek, Dzierkals - Bulíř, G. Thorell, Blomstrand - Kantner, Mertl, Suchý - M. Lang, F. Přikryl, Adamec. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.

Souhrn z výsledků:
1.3.2022 43. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - Mountfield HK Hr. Králové Litvínov - Hr. Králové Odloženo
20220301T17 : 30:00+0000
Litvínov vs. Hr. Králové
Litvínov
Hr. Králové
17.2.2022 43. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary K. Vary Sparta - K. Vary Odloženo
20220217T18 : 30:00+0000
Sparta vs. K. Vary
Sparta
K. Vary
15.2.2022 42. kolo K. Vary HC Energie Karlovy Vary - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice K. Vary - Č. Budějovice Odloženo
20220215T15 : 30:00+0000
K. Vary vs. Č. Budějovice
K. Vary
Č. Budějovice
8.2.2022 44. kolo Olomouc HC Olomouc - HC VERVA Litvínov Litvínov Olomouc - Litvínov Odloženo
20220208T18 : 00:00+0000
Olomouc vs. Litvínov
Olomouc
Litvínov
Včera 47. kolo Kladno Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice Kladno - Č. Budějovice 5 : 3
20220121T18 : 00:00+0000
Kladno vs. Č. Budějovice
Kladno
Včera 44. kolo Hr. Králové Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera Vítkovice Hr. Králové - Vítkovice Odloženo
Hr. Králové vs. Vítkovice
Hr. Králové
Vítkovice
Včera 44. kolo Liberec Bílí Tygři Liberec - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice Liberec - Č. Budějovice Odloženo
Liberec vs. Č. Budějovice
Liberec
Včera 44. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Kometa Brno Brno Kladno - Brno Odloženo

Souhrn z kalendáře:
zítra 15 : 00 45. kolo Třinec HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav Ml. Boleslav TV Tipsport Třinec - Ml. Boleslav Vsadit
20220123T15 : 00:00+0000
Třinec vs. Ml. Boleslav
Ml. Boleslav
zítra 15 : 30 50. kolo K. Vary HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc Olomouc TV Tipsport K. Vary - Olomouc Vsadit
20220123T15 : 30:00+0000
K. Vary vs. Olomouc
K. Vary
Olomouc
zítra 16 : 00 45. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec Liberec TV Tipsport Vítkovice - Liberec Vsadit
20220123T16 : 00:00+0000
Vítkovice vs. Liberec
Vítkovice
Liberec
zítra 17 : 00 45. kolo Sparta HC Sparta Praha - Rytíři Kladno Kladno ČT sport Sparta - Kladno Vsadit
20220123T17 : 00:00+0000
Sparta vs. Kladno
Sparta
Kladno
zítra 17 : 00 45. kolo Č. Budějovice ČEZ Motor České Budějovice - Mountfield HK Hr. Králové TV Tipsport Č. Budějovice - Hr. Králové Vsadit
Č. Budějovice vs. Hr. Králové
Hr. Králové
zítra 17 : 00 45. kolo Brno HC Kometa Brno - HC Olomouc Olomouc TV Tipsport Brno - Olomouc Vsadit
Brno vs. Olomouc
Brno
Olomouc
zítra 17 : 00 45. kolo Pardubice HC Dynamo Pardubice - PSG Berani Zlín Zlín TV Tipsport Pardubice - Zlín Vsadit
Pardubice vs. Zlín
Zlín
25.1. 17 : 30 47. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary K. Vary TV Tipsport Vítkovice - K. Vary Vsadit
20220125T17 : 30:00+0000