Na to, že je to tři nula, se vůbec nedíváme, říká střelec vítězné branky Sparty Krejčík

Vypadalo to, že si hokejisté Sparty se čtyřminutovou přesilovkou za vysokou hůl Petra Šenkeříka v prodloužení neporadí. Pak ale na modré napřáhl obránce Jakub Krejčík, puk minul všechny včetně brankáře Kacetla a zapadl do branky. Pražané vyhráli 3:2 a nad Oceláři v semifinále vedou už 3:0 na zápasy. Do finále jim zbývá udělat poslední krok, šanci budou mít v neděli znovu v Třinci.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Třinec - Sparta, Šenkeřík dostal čtyřminutový trest za hru vysokou holí.Video: Tipsport Extraliga / BPA

„Táhnul jsem to po modré a čekal jsem, až mi soupeř přejede a otevře se mi skulinka, abych mohl vystřelit na bránu. Musím poděkovat klukům, kteří clonili. Bez nich by to tam nepadlo,“ vykládal 32letý obránce. „Zápasy jsou to těžké, vyrovnané. A prodloužení to je takový souboj nervů. Jsem rád, že jsme opět na té vítězné straně,“ svěřoval se Krejčík.

V utkání jste dvakrát vedli, ale Třinec měl po faulu Michala Kempného pětiminutovou přesilovku. Jak důležité bylo, že ji nevyužil?

Samozřejmě to bylo hodně důležité. Máme skvělá oslabení a jsme za to rádi. Kluci, kteří tam chodí, odvádějí skvělou práci.

Semifinále play off: 3. zápas Třinec - Sparta

I vy jste se dosud v přesilovkách proti Třinci trochu trápili. Ve třetím zápase jste ale využili dvě. Bude to dalším povzbuzením?

Trochu nás to tížilo, vnímali jsme to. O to více jsme rádi, že nám to tam tentokrát dvakrát padlo. Doufám, že to tak bude pokračovat.

Brankář Jakub Kovář zastavil 36 třineckých střel. Bylo klíčovým faktorem vítězství?

On je naším klíčovým mužem od začátku play off. Věřím, že mu forma zůstane a bude pokračovat ve skvělých výkonech.

Vedete 3:0 na zápasy a v neděli můžete otevřít brány finále, kde už čekají Pardubice. Co lze čekat od čtvrtého zápasu?

Že to bude stejné jako v těch předchozích třech zápasech. Na to, že je to tři nula, se vůbec nedíváme. Teď si odpočineme, projedeme se na kole. Zápas zase začne za stavu 0:0 a my se soustředíme na první třetinu.

V play off jste neprohráli zatím ani jedno ze sedmi utkání. Čím vždy zvládnete ty rozhodující okamžiky?

Věříme v tu naši sílu, v tým. To je klíč.

Třinec - Sparta, Kempný fauloval Hrehorčáka a dohrál.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Co když se ve čtvrtém zápase budete muset obejít bez obránce Michala Kempného, který narazil na hrazení útočníka Patrika Hrehorčáka a byl vyloučen do konce utkání. Byl by to velký problém?

Bylo by to těžké, to je samozřejmé. Ale máme dost kvalitních obránců na to, abychom ho zastoupili. Nevíme, co bude, nicméně nás to nijak neovlivní. Máme silný tým.

V minulém play off slavil postup Třinec. Jste nyní silnější vy, nebo je Třinec slabší?

Budu mluvit jen za nás. Ty zkušenosti, co jsme posbírali, nám letos určitě pomáhají.

Do Třince za vámi přijelo dost fanoušků, vnímáte je?

Je to super, moc jim děkujeme. Ta cesta není krátká, o to více si toho vážíme. Jsou super.