Sparta zvládla divočinu, Pardubice si zastřílely. Na Hané rozvášnil fanoušky hrubý faul

Hokejisté Vítkovic nebudou vzpomínat v dobrém na vstup do nového ročníku Tipsport extraligy. Doma prohráli s Karlovými Vary 2:6, když už po první třetině prohrávali 0:4. Roli favorita potvrdilo pardubické Dynamo, které pod vedením nového kouče Václava Varadi vyhrálo nad Litvínovem 5:1. Nečekaně selhala brněnská Kometa, kterou vyškolil Mountfield Hradec Králové (0:4). Olomouc si doma poradila s kladenskými Rytíři a k plnému bodovému zisku jí stačil jeden gól. Více se mluví o hrubém faulu domácího Bambuly. Liberec otočil ve třetí třetině duel s Mladou Boleslaví a vyhrál 4:3. Sparta si doma poradila s Českými Budějovicemi a po divočejších pasážích vyhrála 5:2. Na webu Sport.cz najdete i videa gólových situací a dalších zajímavých momentů ze všech pátečních utkání extraligy.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Olomouc–Kladno, hrubý faulVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Semifinalista minulého ročníku z Vítkovic doma v úvodním představení ostudně padl. Karlovy Vary udělaly důležitý krok k vítězství už v první dvacetiminutovce. Po ní Energie vedla jasně 4:0, když se dvěma přesilovkovými zásahy blýskl švédský útočník Lukas Zetterberg.

Pak sice ostravský celek vykřesal po dvou zásazích naději na lepší výsledek. Ale na zvrat už nenašel síly. Karlovy Vary ve třetí dvacetiminutovce dalšími zásahy navýšily náskok a slaví výhru 6:2. Dva góly vstřelil v dresu vítězů i Tomáš Rachůnek. Energie tak navázala na povedenou přípravu, kdy vyhrála osm z devíti utkání a opět neinkasovala více než dvě branky.

SESTŘIH: HC VÍTKOVICE RIDERA vs. HC Energie Karlovy Vary 2:6Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubičtí naznačili svou sílu již v přípravě, během níž si vedli velmi dobře i v Lize mistrů. A roli největšího aspiranta na mistrovský titul potvrdili Východočeši pohodovou výhrou nad Litvínovem 5:1. Dvěma zásahy se blýskl Lukáš Radil, jednou se trefil i jeho jmenovec Sedlák. Dynamo tak naplnilo přání nového kouče Václava Varadi pohybovat se na špici tabulky.

SESTŘIH: HC DYNAMO PARDUBICE vs. HC LitvínovVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Brněnská Kometa sice před sezonou vydatně posilovala, ale v premiéře si uřízla ostudu. Doma v duelu s Hradcem Králové nedala ani gól a fanoušci během duelu nespokojeně pískali. Vychytaným čistým kontem oslavil svůj návrat do extraligy po téměř čtyřech letech brankář Mountfieldu Patrik Bartošák.

Trenérský souboj bratrů Martincových tak skončil jasnou výhrou Tomáše 4:0. Hradec poprvé v historii extraligy odehrál úvodní duel, aniž by inkasoval gól. „Patrik nás podržel, ale Kometa si vytvořila spoustu šancí, takže má tahle výhra pro nás cenu. Vážíme si jí,“ uvedl po utkání kouč Hradce.

SESTŘIH: HC KOMETA BRNO vs. Mountfield HK, a.s.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hanáci přivítali na úvod kladenské Rytíře. Nažhavení olomoučtí fanoušci sice mohli oslavovat vítězství, ke spokojenosti jim však musel stačit jediný vstřelený gól. Ten vstřelil v 19. minutě Slovinec Macuh. Smutný musel naopak být majitel Rytířů, legendární útočník Jaromír Jágr, jenž do duelu nezasáhl. Možná největší rozruch v utkání vzbudil ošklivý faul Bambuly, který zlomil hokejku o kladenského Bláhu.

SESTŘIH: HC Olomouc vs. Rytíři KladnoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hokejisté Liberce vyhráli po obrovské bitvě duel s regionálním rivalem Mladou Boleslaví. Navázali tak na dvě výhry z přípravy. Tentokrát mohli slavit po výsledku 4:3, když skóre otočili dvěma trefami v závěrečné dvacetiminutovce. Prodloužení odmítl v 59. minutě Jaroslav Vlach. Vítězství tak mohl oslavit i kouč Filip Pešán, jenž se na libereckou střídačku postavil v extraligovém duelu poprvé od konce dubna 2019.

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec – BK Mladá BoleslavVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta pod vedením nového kouče Pavla Grosse do sezony vítězstvím nad Českými Budějovice. Pražané vedli po první třetině 1:0. Když se pak v úvodu druhé dvacetiminutovky propracovali hosté k vyrovnání, vzala si Sparta po 41 sekundách vedení zpět. A když Jihočeši smazali manko podruhé, trvalo domácím jen 76 sekund a měli znovu náskok. Pak už dával góly jen favorit, dvěma zásahy odstartoval sezonu Michal Řepík.

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Motor České BudějoviceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kompletní druhé extraligové kole je na programu v neděli 17. září.

1. kolo hokejové Tipsport extraligy
Vítkovice – Karlovy Vary 2:6
Branky: 22. Kalus, 29. Percy – 12. a 17. Zetterberg, 20. a 41. Rachůnek, 6. Gríger, 55. Hladoník
Brno – Hradec Králové 0:4
Branky: 12. Pavelka, 17. Tamáši, 39. Zachar, 60. Jank
Liberec – Mladá Boleslav 4:3
Branky: 14. Faško-Rudáš, 25. Filippi, 46. Melancon, 59. Vlach – 10. Lantoši, 38. Aaltonen, 40. Pyrochta
Olomouc – Kladno 1:0
Branka: 19. Macuh
Pardubice – Litvínov 5:1
Branky: 11. a 45. Radil, 22. Kousal, 46. Sedlák, 54. Poulíček – 38. Koblasa
Sparta – České Budějovice 5:2
Branky: 14. a 36. Řepík, 24. Forman, 34. Kousal, 49. Lajunen – 23. Přikryl, 33. Ordoš