SESTŘIH: Kometa osmi góly vymazala Kladno. Vincour zazářil hattrickem, Kučeřík předvedl zkrat

Kometa Brno si v duelu 19. kola hokejové Tipsport extraligy s chutí zastřílela. Nebohé kladenské Rytíře deklasovala osmi trefami. Největší podíl na výhře Brňanů 8:1 měl Tomáš Vincour, jenž zaznamenal hattrick a dvougólový obránce Daniel Gazda. Kometa uspěla na domácím ledě potřetí za sebou.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. Rytíři Kladno 8:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Favorit z Brna šel do vedení už ve 2. minutě. Velký závar před brankou ještě gólem neskončil, ale vzápětí se do kotouče opřel obránce Daniel Gazda a dělovkou propálil Brízgalu mezi betony.

Brno - Kladno 1:0 (2. Gazda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Skvělý večer brněnského beka pokračoval i nadále. Ve 25. minutě se totiž Gazda prosadil podruhé. Tentokrát v přesilovce a zvýšil vedení Komety již na 2:0.

Brno - Kladno 2:0 (25. Gazda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brno nepolevilo a ve 33. minutě přidalo třetí trefu. Ščotka poslal pas před branku, kde byl důrazný Tomáš Marcinko a nadvakrát překonal bezmocného Brízgalu.

Brno - Kladno 3:0 (33. Marcinko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí dominance pokračovala. Tomáš Vincour dostal pas před branku, napoprvé sice na Brízgalu nevyzrál, ale na druhý pokus trefil kotouč ze vzduchu a baseballovým způsobem zavěsil. Napodobil tak německého útočníka Tima Stützleho z Ottawy, který včera rozhodl stejným způsobem zápas s Detroitem ve švédském Stockholmu v rámci NHL Global Series.

Brno - Kladno 4:0 (35. Vincour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A ve 47. minutě Vincour napodobil svého spoluhráče Gazdu. Svým druhým gólem, tentokrát v přesilovce, zvýšil náskok Komety na 5:0 a překonal střídajícího Bowa.

Brno - Kladno 5:0 (47. Vincour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O minutu později bylo pro Rytíře ještě hůř. Podruhé v letošním ročníku se prosadil Zdeněk Okál a Bow opět kapituloval.

Brno - Kladno 6:0 (48. Okál)Video: Tipsport Extraliga / BPA

I za rozhodnutého stavu se na ledě jiskřilo. Zbytečný zkrat předvedl domácí obránce Radek Kučeřík. Ten v přerušené hře při strkanici s Jaromírem Pytlíkem nasadil kladenskému forvardovi krosček do obličeje, za což vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání.

Brno - Kladno, hrubý faul brněnského KučeříkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři sice přesilovku nevyužili, ale posléze alespoň připravili Dominika Furcha o čisté konto. Jakub Klepiš byl po zákroku domácího gólmana nejrychleji u odraženého kotouče a jednoduše ho zametl do sítě.

Brno - Kladno 6:1 (55. Klepiš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

To však ještě nebylo všechno, Tomáš Vincour dokonal hattrick, když si najel před branku na povedený pas Jakuba Kose a zakončil k bližší tyči.

Brno - Kladno 7:1 (59. Vincour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V poslední minutě přidala Kometa ještě osmou trefu. Landona Bowa v brankovišti položil padající spoluhráč Bláha, a tak hostující gólman nemohl chytat, což potrestal ranou pod horní tyč finský obránce Alex Lintuniemi.

Brno - Kladno 8:1 (60. Lintuniemi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

19. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 8:1 (1:0, 3:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 2. Gazda, 25. Gazda (A. Zbořil, Marcinko), 33. Marcinko (Ščotka, Lintuniemi), 35. Vincour (J. Kos, Marcinko), 47. Vincour, 48. Okál (Flek), 59. Vincour (J. Kos), 60. Lintuniemi (Ščotka, Moses) - 55. Klepiš (Dotchin, T. Hejda). Rozhodčí: Kika, Obadal - Axman, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc Kučeřík (Brno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 7145.
Brno: D. Furch - Lintuniemi, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga - Moses, Cingel, K. Pospíšil - J. Kos, Marcinko, Vincour - Flek, Holík, Zaťovič - Kratochvíl, A. Zbořil, Okál. Trenér: Modrý.
Kladno: Brízgala (41. Bow) - T. Hejda, Dotchin, Martenet, Ticháček, Slováček, Veber - Tralmaks, Klepiš, Sideroff - Frolík, Pytlík, Jarůšek - Smoleňák, Melka, M. Procházka - O. Bláha, Babka, Strnad. Trenér: O. Vejvoda ml.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.