Plutnar za kousnutí protihráče vyvázl bez zápasového trestu! Pokuta pro tahouna Kladna

Pokousal soupeře, ale žádný flastr nedostal. Karlovarský obránce Michal Plutnar za neobvyklý prohřešek v pátečním západočeském derby obdržel jen finanční pokutu ve výši 10 procent z platu. Platit musí také talentovaný tahoun Kladna Jiří Ticháček, který v utkání proti Spartě filmoval.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Karlovarský obránce Michal Plutnar v zápase pokousal plzeňského Jana Piskáčka.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Michal Plutnar ve 33. minutě na ledě Plzně podstoupil souboj s domácím bekem Janem Piskáčkem. Při střetnutí u mantinelu si přidržel soupeřovu ruku a nepochopitelně se do ní zakousl. Na incident, po němž Piskáčkovi zůstala na paži modřina, upozornil na sociální síti X kustod Škody Jakub Vais.

Plutnar se prostřednictvím zprávy po utkání soupeři omluvil, klub poté vydal i tiskovou zprávu, v níž se však včetně omluvy psalo, že „v zápalu boje došlo k nešťastnému a nezaviněnému incidentu, kdy obránce Energie reflexivně kousl svého soupeře do paže“ a že „si nebyl svého počínání vědom“.

Při utkání, které Karlovy Vary vyhrály 3:2 v prodloužení, nebyl za nenápadný prohřešek potrestán, přičemž dle pravidel mohl obdržet osobní trest do konce utkání. A Plutnar nebude chybět ani v nedělním duelu s Mladou Boleslaví. Od šéfa disciplinární komise Viktora Ujčíka totiž dostal jen desetiprocentní srážku z platu.

Kladenský obránce Jiří Ticháček dostal pokutu za filmování.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Stejnou pokutu obdržel také 20letý kladenský obránce Jiří Ticháček. Nejproduktivnější hráč Středočechů, který zároveň společně s hradeckým Jeremie Blainem vévodí kanadskému bodování obránců, na konci 2. třetiny v utkání se Spartou dostal od Pavla Kousala úder hokejkou do boční části helmy. Ovšem vzápětí se teatrálně chytl za ústa, spadl a vykoledoval si pro Rytíře přesilovou hru. Domácí ji nevyužili a nakonec padli 2:3.