SESTŘIH: Brno si poprvé od začátku prosince připsalo výhru za tři body

Hokejisté Brna poprvé od začátku prosince vyhráli v extralize za tři body. Doma zdolali Olomouc 4:3. Dvěma góly konto soupeře zatížil útočník Andrej Kollár.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Olomouc 4:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Z prvního gólu se radovali hosté. Nahození Dalibora Řezníčka v 15. minutě od modré prošlo až do brány.

Brno - Olomouc 0:1 (15. Řezníček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Martin Zaťovič ale těsně před koncem první třetiny srovnal.

Brno - Olomouc 1:1 (20. Zaťovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jakub Flek ve 32. minutě z mezikruží pálil nekompromisně pod víko - 2:1.

Brno - Olomouc 2:1 (32. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 34. minutě ale už bylo zase srovnáno, postaral se o to Jakub Navrátil.

Brno - Olomouc 2:2 (34. Navrátil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Andrej Kollár ale ještě před koncem druhé třetiny znovu rozjásal fanoušky Komety - 3:2.

Brno - Olomouc 3:2 (40. Kollár)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 52. minutě skončil místo puku v olomoucké brance forvard Komety Pospíšil a na ledě se následně strhla potyčka. Zatímco Pospíšil dostal jen dvě minuty, mstitel Jan Káňa z Olomouce o dvě minuty navíc za hrubost.

Brno - Olomouc, brněnský Pospíšil skončil v bráně a začala melaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Necelých šest minut před třetí sirénou mohl zvýšit na 4:2 Osburn, gólman Konrád jej ale tygřím skokem vychytal.

Brno - Olomouc, olomoucký Konrád vychytal OsburnaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Šarvátek na ledě přibývalo. I do té následující se zapojilo hned několik hráčů.

Brno - Olomouc, další šarvátka mezi hráči Komety a OlomouceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kollár v 58. minutě navýšil domácí vedení.

Brno - Olomouc 4:2 (58. Kollár)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Michal Kunc stačil v přesilovce už jen korigovat. Brno po devíti zápasech dosáhlo na tříbodový zisk.

Brno - Olomouc 4:3 (60. Kunc)Video: Tipsport Extraliga / BPA

35. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Olomouc 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Zaťovič (Cingel), 32. Flek (Cingel), 40. Kollár (Zaťovič, Flek), 58. Kollár (Flek, J. Kos) - 15. Řezníček (Kunc), 34. Navrátil (Rašner, Nahodil), 60. Kunc (Navrátil, Orsava). Rozhodčí: Obadal, Vrba - Axman, Rožánek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 6686.
Brno: Kavan - Gazda, Ďaloga, Osburn, Ščotka, Kaňák, Zahradníček, D. Svoboda - Moses, Holík, Okál - Kohout, Marcinko, Pospíšil - Kratochvíl, Kollár, J. Kos - Flek, Cingel, Zaťovič. Trenér: Modrý.
Olomouc: Konrád - Škůrek, Ondrušek, Rašner, Řezníček, T. Černý, Švrček, Sirota - Bambula, Macuh, Kunc - Navrátil, Nahodil, J. Káňa - Klimek, J. Knotek, Kusko - Orsava, Anděl, P. Musil. Trenér: Tomajko.